| Iepuricaaa a întrebat:

Dragi prieteni, am o mare problema. Am o relatie de mai bine de 1 an cu X. Totul parea a merge bine, tin la el si relatia merge pe acelasi fagas, dar de cateva zile am vazut un baiat de la mine din liceu dupa care ma uit fara sa vreau. Am vazut ca si el se uita la mine. Este o situatie complicata pentru ca nu vreau sa imi intrerup relatia pentru un necunoscut, iar despre acel baiat nu stiu nimic si nici nu am cum sa vorbesc cu el (in pauze stau cu iubitul, iar pe fb/mess nu intru). Este oare doar o faza trecatoare? Astept raspunsuri urgente pentru ca de cateva zile dimineata ma gandesc la acel baiat, iar inainte de culcare povestea se repeta.

Răspuns Câştigător
| DaniAdrian a răspuns:

Sunt baiat si am fost si eu in situatia iubitului tau, insa am trecut peste, cum? am sa-ti zic acum. Prietena mea a fost in aceeasi situatie ca si tine, dar din fericire am resusit sa anticipez acel moment si am stat de vorba cu ea, astfel ea si-a ascultat inima si a realizat ca nu se merita sa renunti la o relatie de lunga durata doar pentru un baiat care pur si simplu nu stii absolut nimic despre el. Am vazut ca ai scris ca sunteti impreuna de 1 am, ma bucur foarte mult pentru voi si sper ca relatia voastra sa creasca din ce in ce mai mult, trebuie sa te gnadesti foarte bine, stii absolut totul despre iubitul tau sunt sigur de asta, le fel si el, aveti atatea amintiri, clipe frumoase petrecute impreuna, si sigur veti avea in continuare, nu e bine sa dati cu piciorul la ceva ce e atat de fumos in ziua de azi. Sfatul meu e sa-ti aduni gandurile si eventual sa vorbesti cu iubitul tau despre asta, sigur te iubeste si te va asculta, te va intelge si va fi alaturi de tine. Va urez succes in continuare si sper sa fiti alaturi unul de altul in continuare mult timp de acum in colo.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca iti iubesti prietenul si nu vrei sa il pierzi, nu te mai uita dupa altul, ignora-l, oricum cred ca e ceva trecator, mai mult o atractie...

| Bluebutterfly80 a răspuns:

E grav daca a inceput sa fie in gandul tau atat de des! oare nu iti mai iubesti prietenul? altfel de ce sa te gandesti la altul? eu zic sa eviti sa il mai cauti cu privirea! daca stai cu iubitul tau in pauze, pai uita-te si fii atenta la el, nu la altul! altfel risti sa iti strici relatia! tu alegi!

| WildDream a răspuns:

Cred ca esti atrasa de tipul cel nou. Un baiat misterios care se uita dupa tine te intriga. Totusi nu ar trebui sa lasi aceasta atractie sa intervina in relatia ta. Cand iti vine el in minte incearca sa inlocuiesti imaginile cu amintiri frumoase cu actualul prieten. Cred ca dupa un timp o sa-l uiti, asta daca chiar vreiwinking

| Wrufloukel a răspuns:

Iepurica după cum observe și tu, dragii tăi prietenii nu prea ți-au răspuns la această întrebare, căci se pare că nu prea sunt prieteni pe TPU laughing Dar, pentru tine, pentru sufletul tău, tu cum te-ai simți dacă prietenul tău se uită lung după una? Dacă prietenul tău stă și el în pauze și se uită după colega lui cea bună de! E grav dacă te uiți și după unu și după altul, e cam nașpa situația! Nu uita un lucru, că roata se întoarce!