| Lovwly a întrebat:

Sunt cu un baiat de 2 zile si nu imi place ca e foarte timid. Plus de asta nu prea am ce vorbi cu el...e nasol. Partea complicata este ca eu l-am intrebat daca vrea sa fie cu minepentru ca nu mi se parea atat de timid si credeam ca imi este potrivit isr acum vreau sa ne despartim si nu stiu cum.
P.S - Baiatul este in clasa cu mine.
Vreau raspunsuri urgente. La cel mai bun dau

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

Da; atunci spurune-i pur si simplu ca vreti sa va despartiti pentru ca vrei sa fi singura sau ca nu prea iti place relatia cu el, sau ca nu ai timp pentru un baiat acum, sau ca nu vrei o relatie -> sau toate big grin
Si daca te intreba de ce, spui ca e din motive personale, si il lasi.
Sa nu iti fie mila de el, ca daca toate fetele ar sta cu baietii din mila ar fi groaznic, nu?

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

O dată ce te-ai băgat în căcat, mergi până la capăt. Poate omul e timid acum la început. Mai stai cu el o perioadă, discută cu el spune-i să fie mai deschis. Dacă nu rupi relația și gata dar spune-i adevărul. Dacă îl minți mai rău faci.

| vlad89c a răspuns:

Eu zic sa mai astepti vreo 3-4 zile; mai fa tu un ultim pas si intreaba-l daca vrea sa iesiti undeva vineri sau sambata.
Apoi de luni, daca nu se schimba spune-i asa: (numele), vreau sa ne despartim; nu cred ca ne sta asa bine impreuna si in plus ca acum am nevoie de ceva timp sa stau singura.
Dupa ce va despartiti ai grija sa nu fi cu vreun baiat in urmatoarea saptamana, sau cel putin sa nu va vada el.

| Lovwly explică (pentru vlad89c):

M-a intrebat el daca vreau sa merg la strand, dar eu nu ma simt bine in prezenta lui. Cred ca era mai bine inainte de a fi impreuna. Si vreau o scuza buna pe care sa ne despartim. Acum imi doresc sa fiu eu cea dinainte mai ales ca si mama banuieste ceva pentru. ca sunt ingandurata si suparata mai tot timpul.
P.P-ma enerveaza ca se uita in telefonul meu si ar vrea sa stau numai cu el. A m si eu intimitatea mea, corect?

| vlad89c a răspuns (pentru Lovwly):

Da; atunci spurune-i pur si simplu ca vreti sa va despartiti pentru ca vrei sa fi singura sau ca nu prea iti place relatia cu el, sau ca nu ai timp pentru un baiat acum, sau ca nu vrei o relatie -> sau toate big grin
Si daca te intreba de ce, spui ca e din motive personale, si il lasi.
Sa nu iti fie mila de el, ca daca toate fetele ar sta cu baietii din mila ar fi groaznic, nu?

| 7639781254 a răspuns:

Ai putea sa fii delicata, avand in vedere ca tu i-ai propus sa va cuplati. Spune-i ca nu-ti plac baiatii chiar asa timizi si ca nu poti sa ai o relatie cu el din cauza asta.

| maryus83 a răspuns:

Nu ai nevoie de o scuza buna.la fel cum l-ai intrebat daca vrea sa fie cu tine poti sa ii spui ca relatia asta nu e asa cum ai crezut si ca vrei sa va despartiti. daca insista spunand ca se va schimba atunci ii spui ca ai nevoie de o "pauza" sa te mai gandesti

| Miriapod007 a răspuns:

Ii zici frate asa nu mai merge ne despartim si punct