| adalove25 a întrebat:

Dragi prieteni baiatului de care imi place nu stiu daca ma place si el. As vrea sa il intreb dar nu pot. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Frogie a răspuns:

Incearca sa-i dai tu de inteles ca il placi, si vezi cum reactioneaza. Zambeste-i cat mai des, baga-te in seama cu el, invita-l afara, etc. Daca iti va raspunde "avansurilor", inseamna ca te place!

2 răspunsuri:
| Urzică a răspuns:

Poti fii tu insuti dar poti sa il atragi de partea ta.Intra in vorba cu el, intreaba-l ce-i place sa faca, ce nu-i place si spune ceva amuzant. Invita-l afara, povesteste-i ceva din viata ta, ceva palpitant ca sa afle si el ceva despre tine pentru ca orice om este atras de aceste lucruri.

Sper sa ti cont de sfatul meu.

Bafta:X

EuSiAtat

| Anonimmm a răspuns:

Incearcaa sa. i spui nu direct indirect. Da. i de inteles de ceea ce vrei sa. i spui si poate simte ceva pentru tine :*.