| denisse19 a întrebat:

Dupa 6 luni in care a fost totul perfect s-a terminat... exact in ziua in care am implinit 6 luni. sad cu doar 4 zile inainte i-am spus ca mi-e frica sa nu il pierd si a zis sa ma linistesc pentru ca sunt iubita lui, viata lui si ma iubeste enorm. Dupa aceste 4 zile imi spune ca vrea sa ne despartim pentru ca pur si simplu nu mai simte nimic pentru mine si a incercat dar nu-mi mai poate spune "te iubesc"... ii e mai bine singur. Oare chiar e posibil sa dispara asa sentimentele? Chiar nu mai simte nimic? sad
Da, bun, nu a tinut niciodata...atunci de ce mi-a demonstrat ca tine la mine? de ce m-a incurajat mereu sa merg mai departe si facea tot posibilul sa fim cat mai mult impreuna? asta nu are sens la mine...si nici nu e vorba de alta pentru ca nu a avut cand sa intalneasca alta fata. e sportiv de performanta si nu a avut libere sa aiba cand sa iasa sa cunoasca pe altcineva. sad si presat de ce sa fie de prieteni/familie? sad
Reeditat:
Ok, nu mai inteleg nimic. straight face Multumesc tuturor de raspunsuri...insa m-am trezit ca-mi spune ca din cauza vietii complicate pe care o are cu sportul s-a despartit de mine. straight face Nu mai stiu ce sa cred...sad

Răspuns Câştigător
| MikyMi a răspuns:

Poate vrea doar o pauza! O sa se intoarca la tine, nu are cum sa-i fie mai bine singur... parerea mea.
Se intoarce sigur, sigur daca e el jumatatea ta. Daca nu este el, gandeste-te ca i-a facut loc jumatatii tale adevarate!
Se spune ca fiecare dintre noi avem jumatatea noastra trebuie doar sa o cautam.
Mult curaj si capul sus...gandeste-te ca daca Domnul a vrut sa se intample asa inseamna ca asa e cel mai bine pentru tine, sau pentru el... daca il iubesti ai sa intelegi!

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,sentimentele nu dispar asa peste noapte.El probabil nu a simtit nimic pentru tine si doar te-a amagit si te-a facut sa iti faci sperante si cand ti-era lumea mai draga te-a lasat,dar nu te merita,sincer,daca asa dintr-o data a venit cu motivele acestea,e clar ca fie si-a gasit pe alta sau pur si simplu nu mai vrea nimic cu tine,daca te iubea cu adevarat nu ar fi renuntat la tine,fara sa ii fi facut nimic rau; sentimentele ori sunt ori nu si nu poti sa nu mai iubesti asa repede o persoana pe care ai iubit-o.Te-a amagit,apoi te-a parasit,cum din pacate multi o fac; dar fi tare si treci peste,arata-i ca poti fara el si sa nu il cauti tu pe el dupa ce ca el ti-a dat papucii,arata-te indiferenta si cauta pe altcineva,cauta diferte ocupatii sa il uiti, meriti pe cineva mult mai bun, nu cineva care se joaca cu sentimentele tale.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu cred ca asimtit ceva cu adevarat.Ori se mintea, ori te-a fraierit, te-a amagit.

Cauta sa afli adevarul de la el.

| UbexFlo a răspuns:

Poate nici macar nu a simtit straight face

| dana85 a răspuns:

Draga mea, nu te mai consuma pentru ca acea persoana nu merita. Daca a avut trecerile acestea de la o stare la alta, inseamna ca a fost confuz, ca nu are stabilitate si maturitate emotionala si, deocamdata nu este capabil sa iubeasca si sa respecte sentimentele cuiva. Considera ca acest om nu a existat in viata ta, ca a fost un vis urat, gaseste taria si mergi mai departe. Vei vedea ca mai sunt si oameni care pot impartasi o dragoste curata si sincera.

| mariana20 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate nici nu a simtit nimic? este imposibil de pe o zi pe alta sa nu mai simti nimic pentru cineva...Din pacate eu cred ca nu simte si nici nu a simtit...Fi tare si mergi mai departe.BFT

| alter4ego a răspuns:

Ori nu a simtit niciodata nimic, ori a aparut altcineva in viata lui, ori este presat de cineva(familie sau prieteni) una din variantele astea. Barbatii au texte funny cand se despart de cineva, niciodata nu zic adevarul, la tine a zis ca ii e mai bine singur, daca stai si te gandesti mai profund, prin asta iti spune clar ca nu esti ceea ce vrea el, sau ca nu-i satisfaci cerintele indeajuns, sau cum am zis mai sus are pe altcineva. Nu trebuie sa te complici, asa cum l-ai gasit pe el ai sa gasesti si pe altcineva, si atunci cand ai sa-l vezi ai sa-ti amintesti ce ti-a facut si abia atunci ai sa realizezi!

| Deeeeeeia a răspuns:

Hey there! sad
Fara sa te supar, dar parerea mea este ca probabil nici nu a simtit atat pe cat simti tu. A facut bine ca ti-a spus clar si concis ca nu mai vrea sa fie cu tine si nu te-a mintit/inselat sau mai stiu eu ce altceva. Ai fii suferit de 2ori mai mult.sad
Dar ciudat. 6luni de zile nu e ca o simpla saptamana, aici e straniu. Concluzia care o trag este ca a lasat timpul sa treaca si foarte rau a facut happy.a incercat sigur in aceste luni sa tina la tine, sa te iubeasca si cand a ajuns la concluzia ca nu poate, a renuntat. Fii optimista.baieti sunt peste tot! E greu, dar va trece.
good luck!:*