| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cate timp(saptamani, zile) un medic ginecolog poate vedea daca esti insarcinata?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La consult ginecologic cam la 9 saptamani de la contact.
La ecografie, daca este foarte bun si are un aparat performant, cam la 4-5 saptamani. Un ecografist mediu, vede sarcina cam la 6 saptamani, daca o cauta cu atentie.
La 3 saptamani, numai testul de sarcina sau analizele de sange, sarcina in sine e mai mica decat un bob de orez, nu se poate vedea prin peretele uterului.

| sofia_8041 a răspuns:

Se poate mult mai repede cam dupa trei saptamani isi poate da seama 100% daca esti sau nu insarcinata.
Si noktambul sa stii ca si cei care " se reguleaza" cu protectie pot astepta un bebe.Atata timp cat ai o viata sexuala activa se poate intampla orice.

| noktambul a răspuns:

Dupa aprox 8 saptamani de cand te-ai regulat fara protectie!

| andreyxplode a răspuns:

Se poate la 3 saptamani sigur.mai repede nu ai cum pentru ca nu iti dai seama numa dupa ce obserivi ca nu iti mai vine stopu

| pussycat_9041 a răspuns:

In jur de trei saptamani.thinking eu asa stiuhappy