| eeeel a întrebat:

Dupa ce a vazut ca intre noi nu mai e nicio sansa de impacare, fostul meu prieten s-a cuplat cu alta de vreo 2 3 saptamani, dar tot ma suna si ma baga in seama, mai ales ca a aflat ca vorbesc cu altu. Asa spune ca nu-l intereseaza, dar de ce ma suna sa se intereseze, din moment ce o saruta si o tine pe aia de mana?

9 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Se vede ca inca tine la tine,
S-a cuplat cu aia doar ca sa te faca geloasa, ca sa te faca sa te trezesti si sa-l accepti din nou in viata ta! faptul ca si tu ai pe altcineva il tampeste si mai tare si il face sa devina interesat de tot ceea ce te inconjoara!

| mona a răspuns:

Ignora-l si nu crede tot ce iti zice

| Renard a răspuns:

V-aţi despărţit de un timp relativ scurt şi încă te mai consideră o parte activă din el. Nu acceptă tu să fii cu altcineva. Numeşte-o egoism sau orgoliu dar, încă nu e pregătit să te "abandoneze". Important e să nu-i satisfaci aceste modalităţi de a te ţine "încurcată". "Klaryssa" consider că a forţat puţin lucrurile sau le vede într-o formă optimistă "vrea să se împace cu tine...", "te vrea înapoi". Are dreptate totuşi când spune că a devenit gelos.

| Klaryssa a răspuns (pentru Renard):

Renard draga, probabil nu gandim la fel pentru ca eu sunt o fire optimista, nu am vrut sa o fac sa sufere mai mult, ce vroiai sa-i spun mai exact : ISI BATE JOC DE TINE!? Probabil esti mai mare si gandesti in alt fel, insa eu am 12 ani si de mica am invatat sa imi fac lumea mai buna vazand lumea cum vreau eu sa o vad, asa ar trebui sa faca si „eeeel" pentru ca i-ar usura viata.Imi pare sincer rau ca nu iti place sfatul meu dar serioe vorbind nu stiu cu ce am gresit, si cu chestia ca am fortat lucrurile.Cu ce am fortat eu? Ma rog, cum am spus mai sus tu probabil esti mai in varsta ca mine, poate ca eu la 12 ani vad lumea mai bine decat o vezi tu.Nu ai decat sa crezi ca am fortat lucrurile Renard dar eu am spus,cred eu, ceva corect asa ca daca iti pare ceva gresit poti sa ma denunti, sa iti faci dosar ceva, ma rog nu imi pasa, ea nu are decat sa creada cel mai bun raspunswinking

| Renard a răspuns (pentru Klaryssa):

"Klaryssa" mulţi înainte, sunt convins că sfatul tău a încercat să o ajute cât mai mult doar că, "am 12 ani şi de mică am învăţat să îmi fac lumea mai bună", nici acum nu eşti foarte mare. Nu e vorba că nu mi-ar plăcea sfatul tău sau că l-aş denunţa, cât despre dosar nu am făcut nici măcar lucrurilor într-adevăr importante "fişe". Fie ca optimismul tău să facă lumea aşa de bună cum toţi am vrea să fie...

| Klaryssa a răspuns:

Te suna pentru ca inca tine la tine, vrea sa il bagi in seama, vrea sa se impace cu tine, iar cand a aflat ca vorbesti cu alt baiat a devenit gelos si te vrea inapoiwinking

| eeeel explică (pentru Klaryssa):

Da dar mi-a gresit foarte mult si nu mai pot sa ma impac cu el. Si acum iar m-a sunat, dar ii vorbesc foarte urat, mi-a inchis si i-am zis sa nu ma mai sune. Dar de ce mai e cu aia fata aia atunci?

| Klaryssa a răspuns (pentru eeeel):

Asta are o singura explicatie big grin Si-a dat seama de greseala si te vrea inapoi.Nu stiu ce sfat sa iti dau pentru ca nu stiu cu ce ti-a gresit dar tu nu ii vorbi urat, nu iti muradri reputatie pentru respectivul, incearca sa fi tu insuti si mergi mai departe, nu te sfii sa cunosti alti baieti din cauza lui viata merge inainte si fara fostul tau iubit :* si cat despre fata aia. vrea sa te faca geloasa cu speranta ca te vei intoarce la el...nu ceda... daca te vei intoarce la el, sa nu fie din cauza acelei fete, pentru ca o sa ai de suferit

| eeeel explică (pentru Klaryssa):

Chiar nu mai am de cand sa ma intorc la el. Multumesc frumos :*