| Liiiax99 a întrebat:

Dupa ce am facut-o( prima oara ) protejat mi s-a mărit burta puțin, nu am vreun simptom de a fi gravida dar ma sperie puțin. Niciodata nu am avut-o asa eu fiind slaba. Am avut si infecție urinara dar a trecut. Sa fiu paranoica?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este vorba doar de o simpla impresie sau o "iluzie optica" deoarece dimensiunea fatului in cazul unei sarcini la implinirea varstei de 8 sapamani este de marimea unei seminte de dovleac si are greutatea de 1 gram ( este scris corect). Pentru a ramane gravida trebuie intrunite mai multe conditii, dintre care una nu este indeplinita din start, deci se exclude starea de graviditate.Astfel ca poti fi sigura ca totul se intampla doar in mintea ta si da, este produs de paranoia.Multa sanatate.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul fiind protejat nici nu am intrebat daca erai in perioada fertila sau nu.

| raMLesS a răspuns:

Spermatozoidul intrat in vagin, viitorul bebe după câteva zile 4-5 zile el este de mărimea unui milimetru sau chiar mai mic deci burta nu-ţi creşte aşa repede, durează vreo 2 luni până se cunoaşte burtica.

| Liiiax99 explică:

Acum o saptamana

| Liiiax99 explică:

Nu eram.

| dydda a răspuns:

Ar trebui sa spui cand a fost acea prima data ca sa ne putem da seama...

| Anais19 a răspuns:

Buna,probabil treci prin acea perioada in care orice schimbare te face sa-ti pui intrebarea "daca ai ramas insarcinata?". Corpul tau trece prin unele schimbari si e normal asa ca nu te panica