| bigboobs1234 a întrebat:

Pe 30 am facut sex pentru prima oara. A fost protejat, dar de atunci ma tot doare burta in partea de jos. Am facut un test de sarcina in caz de ceva (in a treia zi de dupa sex) si a iesit negativ. Stie cineva daca ar trebui sa ma ingrijorez ca sunt gravida?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doamne daca prostia ar durea ai fi la UPUlaughing Durerea de burta are alte cauze nu esti gravidă, daca sexul a fost protejat ce sarcina vrei? Sigur ai ovare polichistice si sau dereglari hormonale acestea sunt cauzele pentru care te doare burta, mergi la medic sa te consulte sau poate ai anexită sau cistita numai medicul va depista clar ce ai după ce te consulta si face o ecografie altfel nici el nu stie de la ușă ce ai.

| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce test de sarcina vorbesti?
Exista unul de care noi nu stim?

Fiindca nici un test de pe fata pamantului nu poate arata o sarcina la 3 zile dupa sex!

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida de sex! Atata este necesar ca hormonul hcg sa apara in urina de dimineata!

Orice test de sarcina facut inainte de 21 de zile de la ultima partida sexuala va arata negativ fiind este facut incorect, inutil si eronat.

In ce privesc durerile de burta, probabil ca esti constipata, sau ai crampe, gaze, ori iti vine menstruatia.

| Goete a răspuns:

Esti fata sau baiat happy?

| helpforyou a răspuns:

Este posibil să ai dureri abdominale după prima experiență sexuală din cauza schimbărilor fizice și emoționale prin care ai trecut. Însă, dacă durerile persistă sau dacă apar alte simptome neobișnuite, mergi la un medic.

| Hypefox a răspuns:

Dupa primul contact sexual este normal sa ai dureri. Depinde de la persoana la persoana.
Dar sa te aștepți la dereglarea hormonala, cicluri întârziate, căci totul se va regla abia dupa un an jumate chiar. Daca ai un partener stabil, se va regla in functie de cata activitate ai cu acesta. Daca spre exemplu activitatea se întâmplă o data luna asta, de 10 ori luna care vine, de asemenea tot o sa ai dereglări hormonale căci nu ai activități regulate.
Zic din experienta proprie, depinde de la femeie la femeie. Dar primele 5 luni ciclul mi-a venit întârziat asta de la primul contact si durerile erau si mai persistente la menstruatie.

| Cutezătorul4k a răspuns:

Testul de sarcina se face dupa 21zile de la ultimul act sexual. Te doare burta in partea de jos probabil ca si stat încordată. Atata timp cat a fost protejat si nu s-a spart prezervativul sau a curs sperma in vaginul tau nu ai pentru ce sa iti faci griji