| Thesimplecat a întrebat:

Dupa ce am vorbit cu un baiat si am hotarat sa incercam sa fim impreuna am inceput sa mai vorbim altele. El mi-a spus ca acum 2 ani a placut-o pe o fata de la mine din clasa care l-a lasat pentru altul. Fata aia acum e foarte schimbata. E mai rautacioasa. El a marturisit ca a suferit mult dupa asta avand in vedere ca acea fata i-a jurat ca nu va placea alt baiat. Acum nu stiu ce sa zic..credeti ca el este cu mine doar ca sa nu mai sufere dupa acea fata? Dupa ce am zis ca vreau sa fiu cu el a zis ca asta e cel mai bun lucru intamplat in ultimul timp. Ce credeti? Ofer funda multumesc!

6 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Omul a avut incredere in tine si ti s-a deschis, banuiesc ca ati avut o conversatie despre relatiile anterioare, cum si tu probabil i-ai zis de fostele tale relatii sau fosti crush.
Din moment ce el ti-a zis ca esti cel mai bun lucru care i s-a intamplat recent, nu inteleg de ce te gandesti la ce-i mai rau?
Pur si simplu insemni un nou inceput pentru el. Ar cam trebui sa-i arati (dupa cum ti s-a zis mai sus), ca nu toate fetele-s la fel etc, dar de obicei lucrurile astea vin de la sine, ca pana la urma fata aia care l-a lasat ori era imatura la acel moment, ori a avut si el o parte din vina.

Deci, nu "supra" analiza tot, ci vezi in viitor, inainte. Apreciaza ce-ti zice si gandeste rational.

| RAY a răspuns:

2 anii e ceva timp, poate ca a uitat-o cine stie, desi cand noi iubim cu adevarat nu iubim fata iubita

| PersonajFictiv a răspuns:

Si el nu stie ca nu depinde de acea fata daca mai place sau nu pe altul? Nu stie.
Nu poti controla inima unui om, daca el simte pentru tine simte natural, nu ca isi impune. Daca ea o sa simta pentru altul poate cel mult sa incerce sa se abtina sau sa nu arate, deci n-are de ce sa-i ceara asta.In fine, erau copii, poate sunt si acum.

Nu stiu, a fost acum 2 ani, doar a zis ce s-a intamplat, nu inseamna ca inca mai tine la ea, poate de atunci a trecut peste complet, dar o sa iti dai seama.

| Yon1470 a răspuns:

Daca ti-a spus ca a iubit-o si ca a suferit din cauza ei, nu inseamna ca sta cu tine ca sufera dupa acea fata, ci pentru ca vrea sa-si faca si omul o relatie si sa mearga mai departe.Tu trebuie sa-i arati ca esti sincera si ca nu toate sunt la fel.