| AnDrIcI a întrebat:

Dupa ce ma masturbez, nu pot sa "scot" "nimic" "afara", e necesar sa treaca vreun minut chiar, ca sa pot urina.. De la ce varsta ar fi normal sa incep sa ejaculez dupa masturbare? Am 13 ani si 4 luni, sunt baiat. Funda happy

Răspuns Câştigător
| Alicezzz a răspuns:

In general, prima ejaculare apare la un an dupa ce penisul a inceput sa creasca, de pe la 13-14 ani sperma ajunge sa fie pe deplin fecundanta dupa cateva luni.La baieti, hormonii trec prin vasele de sange pana ajung la testicule si le dau semnalul de a incepe producerea spermei si a hormonului numit testosteron.Prima ejaculare se produce de obicei intre 11 si 15 ani, fie spontan fie avand legatura cu fanteziile sexuale, in timpul masturbarii, sau ca ejaculare nocturna sau polutie asa zisul vis erotic. Deci ai rabdare ca abia ai 13 ani si cateva luni. de acum inainte sa te astepti la schimbari majore.happy aaaa si daca iti incepi viata sexuala nu uita de prezervativ happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asteapta, mai exerseaza, cred ca ai inceput prea devreme sa faci abuz de sine.
Tine minte ceva, asta te priveaza de viata sociala daca faci abuz, si o sa-ti gasesti greu ori foarte greu prietena, vb serios.

| anonimguy3 a răspuns:

De la 10-14 ani, si cum p-l-m vine asta. Cand ejaculez..........sunt baiat. laughing) da ce fetele pot ejacula? (nu vorbim de cele care au facut operatii de schimbare de sex)

| xCriis a răspuns:

De la 14 ani în colo o sa ejaculezi happy