| Carolapet a întrebat:

După ce rămâi însărcinată, prima luna când ar trebui sa îți vina menstruația ce simptome o sa simți? Sau nu o sa mai ai simptome premestruale? Urinez o data la câteva ore dar cantități mari, de ce?

4 răspunsuri:
| anarosca78 a răspuns:

Dacă ești însărcinată nu mai ai menstruatie, simptomele pot apărea de la sarcină după vreo 3-4 săptămâni(greață, insomnie, urinare frecventa, etc).La scurt timp dupa ce ai devenit gravida, modificarile hormonale determina ca sangele sa circule mai rapid la nivelul rinichilor tai, ceea ce va face ca vezica urinara sa se umple mai des.

| anarosca78 a răspuns (pentru anarosca78):

Dacă nu esti însărcinată si urinezi des, poate ai o infectie urinara

| Carolapet explică (pentru anarosca78):

Urina e multă nu îs câteva picuri și nu ustura

| anarosca78 a răspuns (pentru Carolapet):

Din întrebarea trecută cu sexul neprotejat în ultima zi de menstruatie, nu poti să rămâi însărcinată pentru că ultima zi e în perioada infertila. Daca ai avut alte relatii sexuale neprotejate de atunci, fa un test de sarcina la minim 21 de zile, daca e negativ, urinarea e din oricare alt motiv, mai putin sarcina