| anonim_4396 a întrebat:

După ce criterii vă dați voi seama că o persoană, fie femeie sau bărbat, are un libido mai ridicat sau mai scăzut?
Cum ne putem da seama de acest lucru cu exactitate și să nu ne înșelăm?
Eu de obicei simt persoanele care au o sexualitate mai crescută prin simplul fapt că vibe-ul lor îmi emană asta când mă aflu în prezența lor.

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Eu cred ca pofta de sex se poate masca. Depinde daca persoana respectiva vrea sa se exteriorizeze sau nu. Stiu si eu ca de exemplu daca femeia are pupilele dilatate sau i se intaresc sfarcurile sunt semne de excitare. Dar poate e lumina slaba sau ii e frig happy ...deci, nu stiu daca exista oameni care sa isi dea seama cu exactitate. Eu nu pot.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Semne si comunicare se vede

| Mosotti a răspuns:

Eu nu imi dau seama cand cineva are libido mai crescut.

Tu normal ca simti, ca, cu cat omul emite mai multa masculinitate, are libido mai crescut, ca masculinitatea ce inseamna? Pe langa calitatile evolutioniste putere, bazare, etc, inseamna si multa virilitate si potenta de a perpetua specia.

Si el emite si asta "sunt si f viril".
Atitudinea, figura, vocea, spun tot.

Acuma ca te poti si inseala, e posibil, depinde.
Posibil si ca unu asa sa nu aiba libido sus, dar astia au probleme in general pe partea aia.

| Freya1 a răspuns:

Nu poti sa iti dai seama 100%. Adică da, o dată ce cineva se exteriorizează in asa fel incat e imposibil sa nu iti dai seama de ce are nevoie e simplu, dar nu toata lumea se manifesta asa.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca nu traiesti cu ea nu poti sa-ti dai seama. Motivele sunt mai multe, dar unul singur iti spun: o persoana care este abstinenta o perioada maimare are alta dorinta de sex decat una sexata de curand.
In plus mai intervine si sex-appelul emanat de tine.
Cu vibe-ul ai cam dat-o in bara. Nu este dat de libdo mai mare doar.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Cei/cele care nu își pot stăpânii corpul și mintea atunci când vine vorba de sex,se dau de gol prin faptul,mai ales băieții,deși este valabil și la unele fete, că nu își pot ține mâinile acasă, se apucă să te pipăie, se dau la tine să te sărute, posibil să îți vorbească despre sex sau cu tentă sexuală. Ăsta este cel mai clar semn.Dovadă stau "plângerile" fetelor de la categoria D&S.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer mă iau după o tehnică de citire a chipului, dar până nu cunosc persoana respectivă nu bag mana in foc

Ar fi ceva absurd sa fii sigur înainte să cunoști persona respectivă

Succes

| InYourPants a răspuns:

Nu poti sa iti dai seama eu am crezut ca o fata are mult sex appeal din cauza energiei si stilului ei comunicativ ma vrajea cand vorbea dar era asexuala o durea in fund de orice chestie sexuala

| Morbid a răspuns:

Inainte puneai intrebari despre religie suflet pereche si acum incepi, incet incet sa vorbesti despre libido si sexualitate. Azi maine o dai in bdsm si dominare.
Ai venit sa ii iei locul lui caste?

Imi dau seama dupa caracter si Energia care o emana, da nu ma excita cele care emana sexualitate, ma scarbesc si ma simt inconfortabil in prezenta uneia care emana asa ceva.

E o linie fina dintre feminitate si tangente de nimfomanie.