| Dragomir_Bianca_2000 a întrebat:

Bunica mea a murit acum ceva timp. Când m-am dus sa o pregătesc de înmormântare mama m-a trimis după o haina de sus de la etajul 2. După câteva minute de căutare am găsit haina, in timp ce coboram scările am simțit că cineva îmi sufla in ceafa. Prima oara nu am băgat de seamă dar după am simțit o mana rece la mine pe spate. M-am întors și mi s-a părut că am văzut-o pe bunica. Am fugit la mama și i-am povestit ce mi s-a întâmplat dar nu m-a crezut. Au trecut 3 săptămâni de cand a murit bunica și se aud bătăi în uși, o femeie vorbind și se sparg farfurii, pahare dar cel mai ciudat este că uneori îi simt prezenta.
Ce sfat îmi dați pentru asta?

4 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sa nu te mai uiti la filme de groaza ca iti strica perceptia asupra acestei realitati dominata doar de fortele fizice, observabile, nu de fantome sau alte porcarii inventate de cei slab de inger.

| NGheorghe a răspuns:

Se aud bătăi in uși... si femei vorbind? De ce nu le-ai înregistrat (sau filmat) si apoi sa le postezi pe Youtube? Că acum le auzeam si noi!
Ca sa nu mai auzi ar trebui sa îți distrugi timpanele... dar nimeni nu îți va da sfaturi de astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa milostenie pentru ea, caci milostenia este dragostea care nu cade niciodata (1 Corinteni 13, 8).

| Romanul86 a răspuns:

După ce moare cineva trebuie să faci Sfeștanie în casă!
Stropește cu apă sfințită, pune tămâie în camere, tămâiază casa, spovedește-te, mergi la biserică, roagă-te.