| Bogdybgd a întrebat:

Dupa inceperea vietii sexuale (la baieti), scade obisnuinta masturbarii in exces?

2 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Pai,
Masturbarea este folosita ca o descarcare a tensiunii sexuale, si normal daca ai parte de sex intr-un grad mai mare scade foarte mult aceasta tensiune, pana nu op sa mai fii nevoit sa te masturbezi.

| OkAyAn a răspuns:

Daca faci sex des scade obisnuinta masturbari dar daca ai facut-o o singura data si o mai faci peste nu stiu cat timp in aceasta perioada poate veni "pofta" de a te masturba!