| MariaMarty a întrebat:

Dupa multa vreme cred ca m-am indragostit din nou, de un baiat de la acelasi liceu, doar ca el e boboc iar eu sunt a 10-a, dar nu e asta mare problema..doar ca pur si simplu simt ca am fluturi in stomac, sunt cu gandul numai la el(mentionez ca seamana foarte foarte mult cu fostul)...si nu stiu, dar eu sunt mai timida, tacuta...si n-am facut niciodata primul pas,si pur si simplu nu stiu de unde sa incep,si mi-e atat de frica de o noua relatie, de a nu fi din nou ranita, dar cu toate astea vreau sa fiu cu acest baiat..asa ca va rog, daca imi puteti da niste sfaturi de cum sa-i atrag atentia ceva, ca nu stiu dar n-am mai simtit de mult ce simt acum.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ii fi prin preajma, priveste catre el si zambeste. O sa priceapa mesajul. Daca nu face nici un pas e posibil sa fie mai timid si sa nu ai nici un rezultat. Recomand sa faci tu primul pas si sa intri in vorba cu el. Ca subiecte orice. Poti chiar sa il intrebi ce face dupa ore, sa ii ceri ajutorul intr-o anumite privinta, ai posibilitati nelimitate.
Sper ca am fost de ajutor.
Spor

1 răspuns:
| SorinTudor a răspuns:

Baga-te in vorba cu el si vezi ce subiecte aveti in comun si incearca sa dezvolti un subiect daca aveti vreunu in comun