| AnastiAndra a întrebat:

Păi...să vă zic povestea:
Acum 4 ani m-am îndrăgostit de un băiat (cu 2 ani mai mare). Nu pot să-l uit orice aş face! Relaţie după relaţie şi pur şi simplu nu pot să mi-l scot din cap. Mă gândesc mereu la el! Şi când ma gândesc că stă la doar 100 de metri depărtare de mine :'(. Mi-este ruşine să-i spun ce simt, deoarece el a fost primul băiat de care m-am îndrăgostit cu adevărat şi mi-este frică de ce va crede. Şi ne întâlnim şi o dată în Paşti (la propriu) :"(. Numai când mă gândesc la el am fluturi în stomac, dar când mă întâlnesc cu el! Offf! Nu ştiu cum să-i spun că-mi place de el. Va rog ajutaţi-mă! :"(
Cum să-i spun că-l plac?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Simplu, daca zici ca stă relativ apăroape de tine, sună l dacă ai numarul lui, si invita l pe la tine, sau daca nu ai numarul lui de telefon, găseste un pretext sa i faci o vizită, si spune i ce simti pentru el, altfel este greu sa gasesti solutii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece se pare ca nu ai suficient "curaj" incat sa i-o spui in mod direct, fata in fata, transmite-i sentimentele tale fata de el in scris printrun mijloc de comunicare. Succes!

| Lawliet14 a răspuns:

Cum sa-i spui? Asa cum ne-ai spus si noua. Eventual poti sa-i dai si un sarut daca vezi ceva in ochii lui sau daca roseste. happy