| Ale0101 a întrebat:

Dupa o relatie de 1 an si ceva, ne-am despartit... Poimaine se face o luna. Ne-am intalnit in club intamplator sambata seara. Ghiciti ce, dupa o luna de ignore total din partea lui, a clacat. A dansat cu mine, mi-a zambit intruna, ne-am sarutat, m-a alintat, am stat cu el in oras pana la 10 dimineata, insa nu am vorbit deloc despre noi deoarece erau si alti prieteni cu noi si nu am vrut sa aduc in discutie subiectul : noi doi. De sambata seara, nici un semn de la el, ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. Un prieten de-a lui mi-a zis ca inca ma iubeste doar ca nu stie ce vrea, ( el neaga asta, si motivul despartirii a fost : nu te mai iubesc, vreau sa ne despartim ), a zis ca de cand ne-am despartit nu a fost cu nici o fata. El poarta pana si acum bratara de la mine, si codul de la telefon de deblocare taste este tot la fel ca al meu : data in care ne-am combinat. Tin sa amintesc ca suntem amandoi la facultate in Timisoara, am stat impreuna, dar de acum vom sta in camine separate. Ce parere aveti? De ce face asta?

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Uff, nu te intereseaza de ce face asta, si faci o mare greseala daca mai accepti avansurile lui.
Ori iti vezi de viata ta, din care el nu mai face parte, ori n-ai decat sa musti dintr-un mar necopt si sa-ti strepezesti dintii.
Gresesti, nu este prost, este doar necopt, nu este pregatit de o relatie serioasa. Gresesti si daca il pui pe raft in camara, rosiile se coc asa, dar merele se coc doar afara.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Nu stiu de ce face asta, dar ce stiu este ca trebuie sa vorbesti cu el. Sa il intrebi ce a insemnat acea seara pentru el? Daca mai tine la tine? Blabla... Eu zic ca te mai iubeste.

| Ale0101 explică (pentru Mihailescuioana29):

I-am scris ieri, nu mi-a raspuns! Nu stiu de ce ma evita...vom vedea dupa ce plecam in Timisoara, dupa ce se desparte de prietenii lui cu care sta 24/24 daca va fi altfel.

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru Ale0101):

Te evita pentru ca te iubeste, de asta. Daca nu te-ar iubi, ar fi foarte usor sa iti spuna sa il lasi in pace ca nu te mai iubeste. Dar nu poate sa spuna lucrurile astea pentru ca inca mai tine la tine. Totusi eu zic sa mai incerci sa il cauti, sau sa vorbesti cu cel mai bun prieten al lui.

| Ale0101 explică (pentru Mihailescuioana29):

Si tocmaaai, pentru ca ma iubeste, ar trebui sa vorbeasca el cu mine, sa ne impacam... oh, baietii sunt asa prosti. sad

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru Ale0101):

Poate nu stie ce sa faca, relatia voastra mergea? A fost una de durata?

| Ale0101 explică (pentru Mihailescuioana29):

Ne cunoastem de 4 ani. Peste o saptamana trebuia sa facem un an si 4 luni.da mergea. nu stiu ce s-a intamplat cu el... motivul despartirii a fost : nu te mai iubesc, vreau sa ne despartim. Si acum cand ne-am vazut, am scris mai sus ce s-a intamplat. Voi vedea pe viitor.da de ii vine mintea la cap laughing

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru Ale0101):

Eu spun ca o sa isi revina, timpul le rezolva pe toate. Nu iti pierde speranta. Multa bafta!

| Ale0101 explică (pentru Mihailescuioana29):

Iti multumesc mult! Numai bine!

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru Ale0101):

La fel si tie!

| KeporLove a răspuns:

Orgoliul il face sa nu te caute sau faptul ca era beat si nu mai stie nimic din ce s-a intamplat in acea seara. Dece nu il cauti tu?

| Ale0101 explică (pentru KeporLove):

Chiar asta e problema..nu a fost asa tare beat. L-am cautat, l-am sunat o data pe telefon si nu a raspund...si nu m-a sunat nici inapoi. E ciudar ca se comporta asa..cand ma vede se comporta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic si dupa aia ma ignora total.

| KeporLove a răspuns (pentru Ale0101):

Se foloseste de tine. Nu ii mai permite data vitoare. intreba-l ce e intre voi pana la urma cat are de gand sa se joace asa cu tine. Nu il mai lasa sa creada ca te are de fiecare data