| Florinna a întrebat:

Dupa parerea voastra daca iubesti cu adevarat poti sa tradezi?

Răspuns Câştigător
| selef a răspuns:

Cred ca Napoleon A spus ca:''in dragoste si in razboi orice este permis".

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa parerea mea, nu.

cami
| cami a răspuns:

Nţţ

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu nu cred. daca iubesti o persoana cu adevarat nu ai cum sa o tradezi.este imposibil sa iubesti o persoana cu adevarat si apoi sa o tradezi.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

NU.

| DenissaDeea a răspuns:

NU! Doar din anumite constrangeri fara sa vrei DA.chiar daca regreti sau gresesti!

| cristi a răspuns:

Cred ca NU, daca o/il iubesti cu adevarat

| bismark65 a răspuns:

Ce sa tradezi? tara? persoana iubita? prietenii?

| claudiu89 a răspuns:

In primul rand trebuie sa iubesti si sa fii iubit cu adevarat! In felul asta nu-i normal sa tradezi, dar daca (un caz ipotetic) persoana iubita ti-ar cere sa nu mai fii prieten cu cineva sau sa nu mai mergi in diverse locuri, s-ar putea ca sa vrei sa o minti si sa-i zici ca ai fost oriunde altundeva, exemplele pot continua...

Desigur prefer sinceritatea pentru ca unde exista iubire adevarata, se renunta de fiecare parte la lucruri mai putin importante.

| angelofdeath a răspuns:

CLAR .......NU

| blabla a răspuns:

Cu singuranta nu! Iubirea fata de persoana de langa e mult mai puternica decat sentimentul tradarii!

| dondo a răspuns:

Iubire, pff, cine are o descriere completa asupra iubirii, fiecare o interpreteaza altcumva. Unii iubesc prin faptul ca dau atentie, altii iubesc prin faptul ca dau bani si etc. sper ca ma intelegi.
Tradarea e o problema destul de serioasa in iubire. Dar mai bine decat tine nu poate nimeni raspunde la intrebarea asta... Depinde ce ai facut de zici ca ai "tradat"... Daca tu simti ca iubesti si ca totusi tradarea aia te-a facut sa-ti dai seama de faptul asta, atunci eu cel putin zic ca e OK. Deci da, se poate trada si daca iubesti... dar ti-am zis, depinde ce intelegi tu prin tradare...

| bc83boom a răspuns:

Nu se stie, e posibil! eu zic ca da.depinde de circumstante si peroane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iubesti cu adevarat, nu-ti vin ganduri de genul asta. Este doar iubire nesfarsita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu poti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa tradezi dar depinde cat de mult iubesti acea persoana si deci daca' nu o iubesti destul de mult poti sa tradezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun categoric da...

| ...zuzu... a răspuns:

Cand iubesti cu adevarat o persoana nu are rost sa o tradezi

| ingerashu a răspuns:

E posibil sa sh tradezi.Chiar daca iubesti q adevarat fara sa vrei o faci.aici depinde sh de situatie... dar da se poate sa si tradezi daca iubesti