| FlorinFlorin87 a întrebat:

Dureaza mai mult o partida de sex decat o masturbare? Pentru ca la masturbare se intmpla sa dureze si 1 min sau 2.Nu cred ca o fac in exces 1, 2 / saptamana, ce-i drept acum 2-3 ani o faceam si de 4-5/saptamana, da nu cred ca mai conteaza.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si de ce ejaculezi atat de repede? Rolul masturbarii este sa iti cunosti trupul, sa-i simti reactiile si sa ajungi sa-ti controlezi ejacularea. de obicei, e mult mai usor sa te abtii la masturbare si mult mai greu in relatiile sexuale. In ritmul asta, risti sa ai ejaculare precoce.

6 răspunsuri:
| covaci101 a răspuns:

Întrebi asta pentru că încă n-ai făcut sex cu nimeni?! big grin

| SaveTheNature a răspuns:

Depinde cu cine faci sex. Daca iti place foarte mult, ajungi mai repede la orgasm.Si mai depinde si cata perioada de abstinenta faci.Mai depinde si de starea ta. Daca ai o stare proasta si sexul va fi mai neplacut, si orgasmul vine mai greu.Dar facand o comparatie intre SEX si MASTURBARE.Sexul te face sa te simti implinit iar dupa masturbare nu simti nici o implinire.Alta diferenta intre ele la sex te simti bine si in tipul actului.La masturbare te simti bine la orgasm, de asta te grabesti sa ai orgasm.big grin.

| SaveTheNature a răspuns:

Imi dai si o funda?big grin

| ionutzroma a răspuns:

Hai ca esti chiar culmea! ai as sa te iei dupa ce spune o fata despre masturabare, cand o sa faci sex pentru prima data cu o iubita nu cu o panarama o sa ai orgasm foarte repede daca sunteti incinsi bine o sa dureze maxim 1 min laughing) iar dupa o sa iti revii si nu o sa ai probleme.nu stiu de ce isi da cu parerea o fata despre masturbare in cazul baietilor ...in fine stai linistit ca o sa fie ok incearca si o sa vezi

| FlorinFlorin87 explică:

Da

| FlorinFlorin87 explică:

Brigaela si ce ar trebui sa fac? in momentul cand simt ca ejaculez sa ma abtin, si sa repet actiunea de cateva ori? As incerca orce ca sa "nu imi fac familia de ras laughing " cand va veni momentu.