| depression17 a întrebat:

E adevarat ca fetele pocaite se casatoresc asa devreme (17/18/19 ani) pentru ca doar asa vor putea intretine relatii sexuale, alea in afara casatoriei e pacat?

Răspuns Câştigător
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

In mod normal scopul femeii sa se casatoreasa nu e acela sa intretina relatii sexuale si ele calca peste cadavre si isi vand familiile ca sa fie cerute de sotie si sa poarte mandre apelativul de SOTIE. Asta e scopul pentru care se marita femeile

12 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Mersi frate respect

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se casatoresc devreme ca e presiunea sociala prea mare in comunitatea lor. Plus femeilor le trebuie distrus spiritul in comunitatile religioase din tinerete sa fie mereu pregatite pentru facut copii si gatit.

| RAY a răspuns:

Pentru ca crestinismul e misogin, după căsătorie vor face copii, deși adio independentă, ce urăsc bărbați? Femeile independente, bărbați le urăsc pentru ca numai le pot manipula cum vor ei, e o traumă ce se întâmplă cu acele domnișoare, e păcat, trist ca o fata sa fie sclava unui bărbat, bărbați vad femeile ca obiecte sexuale și bune de făcut mâncare, curățenie, fii femeie inteligenta si independentă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum să te căsătorești de la 17 ani, ci de la 18 abia! E păcat dacă ești violent în familie, dacă emani frică copiilor tăi.
Odată ce te căsătorești nu ar trebui să-ți înșeli partenerul.

| Paracetamol0lol a răspuns:

Ce ai cu pocăiții? Să facă ce vor că n am treabă rolling on the floor

| depression17 explică (pentru Paracetamol0lol):

Sunt specimene fascinante, mai ales mentalitatea lor primitivă

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru depression17):

Aaa... adică poți să i manipulezi ușor?

| depression17 explică (pentru Paracetamol0lol):

Exact opusul, ei incearca sa manipuleze pe toti si sa ii converteasca la religia lor

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru depression17):

A... asta e total adevărat, dar când ai spus "mentalitate primitivă" mă gândeam că vorbești de persoanele de la țară care au fost dezamăgite de sistemul de învățământ din România și nu au avut situații materiale decente =>

Răspuns utilizator avertizat