| kiransherk a întrebat:

E adevărat ca la Evaluarea Națională intr-un an se da greu si intr-un an usor?
Adica anul trecut a fost usor
Inseamna ca anul asta va fi greu?

Răspuns Câştigător
| eudoreu a răspuns:

Nu,asta nu se stie.Si eu sunt in clasa aVIII-a si am avut si eu niste incertitudini in legatura cu asta când am aflat ca anul trecut examenul a fost foare usor.Dar stai linistit, anul asta ar putea fi la fel de usor sau mai greu sau chiar mai usor decat anul trecut, trebuie doar sa invatam si sa fim optimisti, dar si pregatiti pentru orice(sa speram ca va mai usor ca anul trecutlaughing )

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

In functie de prestatia orala se decide admis sau respins

| corbulalbrosu a răspuns:

NU este adevarat, este impresia falsa a unor elevi care au lacune majore in bagajul lor de cunostinte. Daca ai invatat constant si ai asimilat cunostintele predate, vei trece mai usor decat ti-ai putea inchipui peste respectiva examinare cu rol de evaluare. Succes!

| DeathOfDreams a răspuns:

Nu te poți baza pe asta.
Oricum, Ministerul nu e atât de prost.

Am avut și eu capacitatea acum 2 ani și a fost destul de greu iar cu un an înainte s-a dat ușor, după care anul trecut a fost din nou ușor și toată lumea se așteapta ca anul' ăsta să fie greu.

| T0T a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Acum 2 ani nu exista capacitate și nici acum.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru T0T):

Examen, whatever.
Same ***

| artmosfera a răspuns:

Depinde. Anul trecut, bănuiesc că ești a opta și ai lucrat subiectele, ai văzut ce subiecte lejere au fost. Cei paranoici vor spune că generația anilor pari, anul 2016 situația noastră, vor avea subiecte grele. Ai văzut ce subiecte nașpa s-au dat la simulare, cel puțin la mate. Puțin peste 30% la nivel național au obținut media 5. Având în vedere procentul ăsta tind să cred că vor da mai lejer, nu ușor, dar mai lejer. Sincer nu știu ce să cred. Chestia e că trebuie să fim pregătiți pentru orice. Salutări, tot a opta-s. Dacă m-ai ai nelămuriri, îmi poți da un mesaj sau ceva.

| Anonimul5848 a răspuns:

Nu e adevarat! Asta nu e o regula. se poate da la fel de usor cum s-a dat si anul trecut! Dar nu te baza pe asta. invata tot ce-i de invatat si vei lua o nota mare. happy

P.S: Si eu dau Evaluarea Nationala anul acesta. Succes!

| Anonimul5848 a răspuns:

Inca ceva, in caz ca nu stiai, sunt facute 10 variante pentru Evaluarea Nationala, dintre care unul va fi pentru sesiunea speciala, altul fiind subiect de rezerva iar celalalt subiect oficial. Aceste 10 variante sunt extrase la intamplare, deci nu e o regula se se dea un an usor si in anul urmator greu!