| celmaitarenume a întrebat:

E bine sa faci pauza de la masturbare o saptamana? Cand o sa fac sex/masturbare o sa rezist mai mult sau din contra, o sa rezist mai putin fiind excitat?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Faci nu faci organismul creaza vise umede, involuntar ejaculezi

| corbulalbrosu a răspuns:

Abstinenta de o saptamana NU te va ajuta cu nimic. Ba din contra s-ar putea chiar sa inrautateasca intr-o anumita masura situatia. big grin

| Sofer a răspuns:

E bine sa faci sex cat mai des. O masturbare pe zi e ok mai ales daca faci sex de cateva ori pe saptamana.

| Donsavas a răspuns:

Abstinenta te va excita mai tare, după părerea mea.
Este adevarat ca poate prelungi actul sexual, dar dacă tu esti disperat după femei sau sex, excitația te va termina mai repede.

| Rogege13 a răspuns:

Posibil