| Anonimic a întrebat:

Pro sau contra masturbare în săptămâna mare sau de Paște? De ce?

Răspuns Câştigător
| bibilica01 a răspuns:

Ia și te masturbează când vrei!
Dacă era așa, ne făcea Dumnezeu cu mâinile scurte, să nu ne putem da una de control.
Masturbarea însemnă detensionare, cunoaștere și plăcere!
Keep it up!

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pro Max

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treabă are cu Pastele?

| mejftw a răspuns (pentru suntserios):

Poate are de-a face cu "Duminica nu se munceste" sau ceva de genul asta. Umm... Ar fi considerata totusi "munca"? haha

| Violleta2022 a răspuns:

Asta ar trebui sa fie numai decizia ta, daca esti credicios si daca vrei sa tii postul mare, sau nu.

Nu ne intreba pe noi, ca nu are nici o relevanta pentru tine!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Postul inseamnă și reținere ș înfrânare și sub acest aspect.

| AdioTPU a răspuns:

Cum a zis și sadrian, postul Paștelui înseamnă înfrânarea de la orice pofta carnală, trupeasca. La fel și postul Crăciunului.

| NumănumescBrBr a răspuns:

Dacă alegi să te masturbezi sau nu în timpul săptămânii mari sau de Paște este o decizie personală și trebuie să fie luată în funcție de propriile convingeri și preferințe. Indiferent de acestea, este important să abordezi această practică cu respect față de propria sănătate și față de alții.

| depression17 a răspuns:

Ce legatura are sexul cu religia? Ai o mentalitate primitiva…

| sadrian46 a răspuns (pentru depression17):

Are, dacă religia te leagă de strămoși.