| Whitedea a întrebat:

Durata masturbării=durata sexului? Adica dacă la masturbare rezist 2-4minute(excitat+cu viteza)la sex voi rezista tot atât?sad

Răspuns Câştigător
| Negoiu a răspuns:

E posibil, dar nu e bine, câteva minute, de regulă, sunt suficiente pentru o fată. La mine aşa a fost, multe minute din cauza emoţiei, prietena rugându-mă să o las că nu mai poate (sincer). Nu a fost bine. Probabil vei termina mai repede decât normal (asta-i mult mai des), nu e nici o problemă, încet, incet, totul o să fie bine!

7 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Pai daca esti virgin evident vei rezista mai putin, daca nu esti e posibil sa rezisti nitel mai mult. Cica partida ideala de sex ar trebui sa aiba cel mult 13 minute, desi femeiile ajung mai greu la orgasm ca barbati, deci o preludiu e bine venit.

| Negoiu a răspuns:

De regulă sexul durează ceva mai mult, dar nu neapărat, suntem asemănători dar şi diferiţi.
La început poţi să termini foarte repede sau dimpotrivă foarte greu (din cauza emoţiei). Ulterior lucrurile se reglează de la sine.

| Whitedea explică (pentru Negoiu):

Adică pot face sex și 30minute (chiar dacă la masturbare rezist 4minute)?

| Whitedea explică (pentru Negoiu):

Adică dacă eu la masturbare îmi dau drumul in 4minute când fac sex pot sa rezist și 30minute?

| Whitedea explică (pentru Negoiu):

Mersi pentru răspunsuri man! si mai am o întrebare big grinacă fac **** mai rar și încerc sa ma opresc înainte sa ejaculez(și tot așa pana la 4ejaculari) crezi ca pot diminua problema?

| Negoiu a răspuns (pentru Whitedea):

Posibil să reuşeşti să ai un control mai bun al ejaculării. Eu nu văd o „problemă" dacă sexul durează la început două - trei minute. Totul se rezolvă în timp şi cu răbdare.

| Negoiu a răspuns (pentru Whitedea):

E posibil, dar nu e bine, câteva minute, de regulă, sunt suficiente pentru o fată. La mine aşa a fost, multe minute din cauza emoţiei, prietena rugându-mă să o las că nu mai poate (sincer). Nu a fost bine. Probabil vei termina mai repede decât normal (asta-i mult mai des), nu e nici o problemă, încet, incet, totul o să fie bine!

| FlorinFlz a răspuns:

De ce sa mintim? Nu. Poate vei rezista mai putin. Dar dupa ce incepi sa fcai sex regulat o sa dureze mai mult