| anonim_4396 a întrebat:

E ceva in neregula daca imi incep viata sexuala dupa varsta de 18 ani?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

E un lucru laudabil ca nu ti-ai inceput-o pana acumhappy

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, asa e si normal. Eu mi-am inceput-o la 25 de ani si nu regret deloc.

mlm
| mlm a răspuns:

Nu, chiar este varsta indeala, stii ce vrei de la viata, esti majora, o faci atunci cand consideri tu ca esti pregatita.

assiris
| assiris a răspuns:

Ai fi tu, ai personalitate, esti puternica, stii ce vrei si nu te iei dupa cele care spun ca nu e la moda sa fii fecioara. Nu pierzi nimic insa cistigi in intelepciune.

assiris
| assiris a răspuns:

P. S. Pentru "starchewer": Pentru a descoperi ca treci peste un prag nu este neaparat da dai cu capul de tocul usii. La ce iti mai foloseste ca ai aflat ca o plita este fierbinte dupa ce te-ai ars punind mina pe ea?

| Parintele a răspuns:

Probabil ca daca ai pus intrebarea asta aici esti putin nehotarata.Stai linistita, vei simti tu cand e timpul; pentru unele fete la 16 ani, altele la 18, altele la 25hee hee altele niciodata.Intre 16 si 21 mi se pare normal.Restul...

| LoryM22 a răspuns:

Nu e chiar foarte bine, eu mi-am inceput viata sexuala la 19 ani, e diferit fata de cele care si-o incep la 12-14 ani, vezi altfel lucrurile si e bine sa faci acest pas cand esti sigura ca iubesti persoana de langa tine ca nu cumva mai tarziu sa regreti.

| borsec a răspuns:

Nu, este foarte bine.Bravo ca gandesti asa!

| otypa a răspuns:

Nu totul e perfect...in sfarsit o fata cu capul pe umeri.

| otypa a răspuns:

Felicitari.

| ada a răspuns:

Nu, din contra, e un lucru deosebit de bun pentru tine.

| beba a răspuns:

Nu e nimic in neregula, eu chiar asta ti-as recomanda...si fa asta doar cand te simti cu adevarat pregatita, nu ca el te preseaza or ca ''prietenele'' rad de tine...gandeste-te doar la tine si la confortul tau fizic si psihic.

cristian
| cristian a răspuns:

Neregula este atunci cand nu poti sa o incepi.

| mihaela_5361 a răspuns:

Nu este nimic în neregulă! Ba din contră, se spune că eşti mai matură, că vei şti să alegi...bla,bla...Desigur acest lucru este lăudabil, dar dragostea n-are raţiune, pasiunea domină simţurile şi, sincer, nu cred că te mai gândeşti decât la un singur lucru! Indiferent de vârstă, de partenerul potrivit sau nu, protejează-te tot timpul, la fiecare contact. Bolile cu transmitere sexuală sunt foarte neplăcute, unele având consecinţe pe termen lung. În rest, să auzim de bine!

| angelofdeath a răspuns:

Nu este nimic in neregula si trebuiesafaci asta cand esti u pregatita, si cu un barbat pe caresa-l iubesti si cu care te simti in largul tau. nu trebuie sa asculti parerea altora care probabil rad, trebuie sa faci ce simti ca e bine pentru tine si sa-ti doresti faoarte mult asta... iti spun din experienta... imi place de tine ca esti ca mine...

| starchewer a răspuns:

Nu vreau sa fiu un idiot si singurul barbat care isi spune parerea aici... dar si partea cu sex dupa 18 ani are parti rele ...ganditiva la acele cazuri in care fetele au cunoscut un baiat "minunat" dupa 18 ani si sunt indragostite pana peste cap...si nu se mai despart de el si el saracu e.cu alte ganduri poate nu ar trebui sa incerci marea cu degetul... ci poate sa vezi cum e... poate ca aceste dezamagiri isi au rolul lor ...acela de a trezi sau mai bine zis de a aduce la realitate fetele visatoare... dar nici la 12-14 ani... exista o varsta la care... cel de langa tine chiar merita ...parerea mea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este nicio problema, te felicit ca nu te grabesti

| mariavinereanu a răspuns:

Ai fii o fata cu adevarat desteapta! Acum nu poti discerne cu adevarat daca este dragoste adevarata si mai lasa.nu gresesti cu nimic! La ce te gandesti cu adevarat:la sex sau la dragoste?