| IngerVirtual a întrebat:

E complicat.Incerc sa scutez pe cat pot. L-am invitat in oras, m-a refuzat. Am inceput cu chestii de genul "puteai sa imi spui ca nu ma placi, nu inteleg de ce ai vrut sa iti pierzi timpul cu mine" si nu m-a contrazis. Imi zicea doar ca place pe altcineva. Am inteles ca fata aia este acum cu alt baiat, un prieten de-al lui. Oricum de la discutia aia am decis sa il ignor, sa vad daca am vreo sansa sau nu.Acum intra pe messenger si imi spune dupa un timp "Ce faci iubiis?" si chestii din astea. Am fost destul de rece oricum. Deci intrebarile mele sunt urmatoarele:
1. Ce sa ii spun azi? (vreau sa il bag in seama)
2. Ce credeti ca vrea de la mine? sad
Multumesc pentr raspunsuri :*.

10 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu stiu ce vrea de la tine, oricum astea sunt vrajeli de 2 bani.winking Nu te baza pe chestia "vai imi spune asa". Daca te placea, accepta de atunci. A vazut ca iti place de el, si vrea sa se joace cu tine. Iar tu daca pui botul, o sa pici de fraiera. E alegerea ta, vrei sa crezi orbeste in el, sau vrei sa fii realista? Realitatea de multe ori e cruda si rea. Dar daca sti cum sa o infrunti nu o sa fie asa.Ai grija ce si cum faci, si nu mai invita tu in oras pentru ca el e baiatul, asta e treaba lui.Si nu, nu traiesc pe vremea lu' bunica, atunci cand baietii invitau fetele in oras si nu si invers, dar observ ca daca fac fetele primul pas, sunt luate de fraiere.

| BlancaFantasma a răspuns:

Al naiba el de baiat!straight facelasa`l in pace daca nu ii place de tine nu are rost sa il inviti in oras sau sa vorbesti cu el.sa te rogi de el. e un fraier daca nu te apreciaza. o sa iti gasesti unul care sa te merite si sa se roage el de tine nu tu de elhappy

| Kylexy a răspuns:

Cred ca vrea sa o faca geloasa pe aia care e cu amicul lui nu te baga pe el vrea sa te foloseasca

| Sapphire a răspuns:

Ai actionat total gresit invitandu-l pe el in oras. Normal era invers, sa il lasi pe el sa faca pasul asta. Daca nu l-a facut inseamna ca nu vrea sa aiba vreo relatie cu tine. Doar tu ai spus ca place pe altcineva. Cat despre alintul asta "iubis" cred ca e doar o modalitate de a lui de a te juca pe degete, ca sa o uite pe fata cealalta. Fii mai rece cu el, nu te arunca asa repede cu capul inainte. Fii atenta la orice detaliu, analizeaza situatia din toate punctele de vedere si ia o decizie care sa fie in avantajul tau, nu al lui.

| Sapphire a răspuns:

Daca o sa fii mai rece cu el o sa ii dai de gandit si probabil o sa te bage el in seama daca vrea sa stie ce e cu tine. Baietii nu prea suporta sa fie sufocati, las-o mai moale.

| GwenS a răspuns:

Scz ca spun dar se pare ca baiatu` asta nu e de tine->> nu te merita.cred ca incearca sa o faca geloasa pe fata aia, sau pur si simplu sa isi bata joc de tine. fa ce faci si pana acuma.lasal sa se agite.pana cand o sati cedeze.

| loundy a răspuns:

Eu zic sa nu fi cu el acum. MI se pare ca vrea sa te foloseasca ori ca sa o faca geloasa pe tipa care o place ori ca sa o uite, profitand de faptul ca tu il placi. Mai lasa-l sa se agite, sa te caute, daca a inceput cu adevarat sa tina la tine o sa faca tot posibilul sa iti demonstreze. Daca nu, inseamna ca nu merita sa iti pierzi timpul cu el

| Yamatooo a răspuns:

Deci...nu trebuie sa-i zici nimic.sigur isi bate joc de tine

| Maariaa a răspuns:

Problema e ca probabil daca tipu n-a reusit sa stea cu tipa respectiva acum apeleaza la tine pentru a nu ramane singur. E ceva tipic. Ar trebui totusi sa vorbesti cu el, ca si cum nu s-a intamplat nimic, dar sa ii dai de inteles ca nu iti mai pasa de el, ca nu mai tii la el. Asa vei vedea : daca insista mai mult inseamna ca poate chiar vrea ceva serios cu tine, dar si-a dat seama prea tarziu, daca nu insista decat un timp scur inseamna ca va trece la urmatoare fata, fiind doar in cautare de girlfriend.big grin

| GMan_3569 a răspuns:

1. Azi raspunde-i la avansuri, vezi pana unde merge si intra in jocul lui. Daca tu chiar il placi pai atunci chiar prpune-i sa va intalniti si sa nu mai pierdeti timpul ok? Time means love xD
2.In principal cred ca vrea sa va cunoasteti mai bine si in al doilea rand cred ca isi doreste o partida buna de sex...parearea mea nu te lua dupa un baiat de 14 ani ca mine happy
Treaba ta cum faci sa stii ca multi baieti nu sunt sinceri si nu-si doresc ceva sincer, doar o aventura vor. App eu nu sunt asa happy Fundita pls ti-am dat 10 la intrebare