| IngerVirtual a întrebat:

DAU FUNDA. E complicat.Incerc sa scutez pe cat pot. L-am invitat in oras, m-a refuzat. Am inceput cu chestii de genul "puteai sa imi spui ca nu ma placi, nu inteleg de ce ai vrut sa iti pierzi timpul cu mine" si nu m-a contrazis. Imi zicea doar ca place pe altcineva. Am inteles ca fata aia este acum cu alt baiat, un prieten de-al lui. Oricum de la discutia aia am decis sa il ignor, sa vad daca am vreo sansa sau nu.Acum intra pe messenger si imi spune dupa un timp "Ce faci iubiis?" si chestii din astea. Am fost destul de rece oricum. Deci intrebarile mele sunt urmatoarele:

1. Ce sa ii spun azi? (vreau sa il bag in seama)

2. Ce credeti ca vrea de la mine? sad

Multumesc pentr raspunsuri :*.

6 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

Eu cred ca vrea doar s o faca geloasa pe fosta iubita cu tine...eu sincer asta cred... o mik psiholoaga daca ai nev de sfaturi 0742475249

| SteauaNordului a răspuns:

1. nu ii spui nimic, daca ti-a dat de inteles din prima ca nu te place, inseamna ca nici nu o va face
2. se plictiseste si nu are ce face si te baga p tine in seama doar doar i-o iesi ceva

| Ancutzica_1406 a răspuns:

Pai poate a inteles ca de fapt pe tine te iubeste!
Spune-i ca mai ai nevoie de timp de gandire... si daca spune chesti de genul zii vrei daca nu pa. Nu te place!
Poate vrea sa staie asa la vrajeala dar te poate si sa te iubesca. Mai vorbeste cu el o saptamana apoi ia o decizie!

| Deny93 a răspuns:

Ai grija sa nu faca doar asa de dragul unui joc...eu zic ca cel mai bine ar fi sa vb ff serios cu el sh sa il intrebi ce simte pentru tine sau astea gen "Ce faci iubiis?" sunt niste cuv aruncate in vant. Poate te place sh i-a fost frica de o rerlatie cu tine sau poate nu, numai el stie cu adv.insa daca vrei sa il intrebi pe el poti sa o faci fata in fata nu pe mess pentru ai vedea cu adv reactiile pe care le are. pup sh bafta:*:*

| GrEen_2189 a răspuns:

1- mai bine ar fi sa nu ii spui nimic.ai stat dupa el si te-a ignorat, iar acu, poate a vazut ca nu ii merge cu cealalta si se intoarce la tine.nu stiu ce sa zic.in locul tau nu i-as spune nimic. 2- vrea de la tine ceea ce nu a obtinut de la cealalta care l-a evitat. Daca ii vei da ce vrea te va considera bleguta si va profita tongue. in locul tau, eu i-as da ignore, l-asi evita, sau m-as purta ca si cum nu ar exista pentru ca nu se meritatongue.

| yoGabriela a răspuns:

1. Dupa parerea mea, nu incerca sa il bagi foarte mult in seama, cred ca ar fi bine sa il uiti. Din cate spui tu nu prea simte nimic pentru tine si e clar ca nu te merita. Sa fie bucuros daca il mai accepti ca amic.
2. Poate ca doar tea folosic sa vada daca fata aceea il place, sau doar ca sa nu fie singur.Sunt sigura ca vrea sa se impace cu tine numai pentru ca nu are sanse la "marea iubire a lui". Daca as fi fost in locul tau, as fi incerca sa il uit.Chiar daca dragostea e foarte mare, iti spun eu ca se uita.Si vei gasi un tip care te merita si te apreciaza mai mult.
Poate ca crezi ca raspunsul meu nu are legatura cu ceea ce gandesti(pentru ca pobabil esti indragostita), dar asa e cel mai bine, sau exista si varianta sa stai cu el(dar totul va fi o mingiuna din partea lui)pupic:*:*:*
fundita?big grin big grin big grin