| Lisaaaaaaaaaaa a întrebat:

Hei TPU, am 13 ani. Imi place de un baiat care l-am intalnit la tara, si locuieste la oras la fel ca mine ( in acelasi oras) Am inceput sa-l mai bag mai mereu in seama. Ne-am cunoscut mai bine... mai mereu l-am intrebat "Heii, ce mai faci?" etc, el niciodata, numai cand incep eu discutia ma mai intreaba "cmz?", "cmf?" Sii acum 2 zile m-a invitat in oras. L-am intrebat unde, cand etc. Apoi a 2-a zi dimineata, a spus ca nu mai iesa, ca are treaba ( pregatirea pentru scoala si chestii).
Intrebarile mele. De cand vorbim imi da like pe facebook, la toate pozele recente, si eu la fel.

1. Ar trebuii sa il bag numai eu in seama? ( dupa aia sa nu par prea enerventa), sau ar trebui sa-l las pe el?
2. Este bine daca vorbesc cu el zilnic, sau ar trebui mai rar?
3. Ar trebuii sa-i cer numarul de telefon, sa tinem si asa legatura?
4. Daca m-a invitat in oras inseamna ca tine la mine. sau?
5. Daca el in ziua respectiva da like la o poza, si noi n-am vorbit in ziua aia, inseamna ca este on, si vrea sa-l bag in seama?
Nu prea am experienta cu relatiile, nu stiu cum sa ma comport, ce sa fac. Heelp mee. Dau Fundita kiss

2 răspunsuri:
| criss29 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru, mai putin numarul 4.
1.Ar trebui sa il lasi si pe el.
2. Daca tine la tine puteti vorbi zilnic, dar sa te bage si el in seama.
3.El trebuie sa faca asta. Daca va zice nu, te vei simti prost.
4.Si pe o prietena de a mea a invitat-o un baiat in oras, dar el nu simtea nimic pentru ea. Asa ca, nu crede orice.
5.Nu neaparat.
Sper ca te-am ajutat. happy

| andrutsssa a răspuns:

In mod normal baiatul trebuie sa faca primul pas, deci ar trebui sa-l lesi pe el sa inceapa discutiile ca sa nu creada ca esti disperata dupa el pentru ca atunci ar fi posibilitatea sa isi bata joc de tine. Daca te-a invitat in oras ori inseamna ca tine la tine, ori ca a vrut sa vada daca ii musti momeala. Eu iti propun sa mai astepti, sa nu-i mai trimiti tu mesaje etc sa vezi ce face. Daca te place se va baga in seama, daca nu inseamna ca a vrut sa isi bata joc de el. Iti dau un sfat, cel mai bine ar trebui sa incepi sa comunici cu mama ta despre toate aceste lucruri (asta depinde si de mama ta), ea are mai multa experiente. Succes! :* sper ca te-am ajutat