| jutsawonder a întrebat:

E de apreciat in ziua de azi o femeie care este virgina la peste 27 ani si care a preferat sa astepte pana gaseste persoana potrivita sau n-a avut noroc sa intalneasca acel el cu care sa merite sa faca acest pas? Un barbat in ziua de azi ar mai aprecia o astfel de femeie? Nu ma refer la acele femei care din anumite motive se pastreaza pana in noaptea nuntii, acolo pot fi si motive religioase la mijloc si intram in cu totul altfel de subiecte.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe o parte e bine asa decat sa dea de un nesimtit poate ramane singura pana la moarte, eu am avut doar o ocazie cu una si de atunci am renuntat la sex si la femei, cazul ei e de apreciat.

NOname
| NOname a răspuns:

Cred că e o visătoare incurabilă cu standarde mult prea ridicate (în stil telenovelistic), care nici nu știe ce pierde, împiedecându-se de principii ușor superficiale/exagerate și prejudecăți.

27 de ani mi se pare cam prea mult. Dar dacă asta o face fericită, să fie sănătoasă! Poate o să vină și prințul mult așteptat.

| jutsawonder explică (pentru NOname):

Pot fi unele visatoare si asa cum spui, eu una cunosc cateva chiar de peste 30 ani care sunt virgine fie ca aleg sa fie asa din motive religioase, fie nu au gasit persoana potrivita care sa merite. Insa cunosc si una de 28 ani care n-a avut pana la varsta asta un iubit si nu ca e urata sau proasta ci pentru ca mereu a fost data la o parte ca e grasa, ca invata bine, n-a avut un grup de prieteni pe la bloc sau la scoala, in liceu a fost intr-o clasa doar de fete, la facultate au fost maxim 10 baieti,,,arata foarte bine,e desteapta, din pacate nu are unde sa cunoasca un barbat, a avut cateva tentative de relatii asta insemnand doar iesiri la cafea, la plimbare, cu unul din ei a vrut sa-si inceapa viata sexuala dar boul (ca altfel nu-l pot numi) a spus ca nu se simte in stare sa o dezvirgineze si culmea el avea atunci peste 30 ani. Si ea nu-l asteapta pe fat-frumos, uneori se intreaba oare cine o va vrea asa si gandurile astea i-au aparut din cauza acelui individ, eu una i-am spus ca n-are de ce sa-i fie rusine ca e virgina, parerea mea e ca are principii si nu s-a lasat prada oricarui doritor de sex cum a fost de altfel unul din cei cu care a iesit la o cafea si a doua zi a invitat-o la el sub pretextul sa ii ofere o prajitura. Si sunt convinsa ca sunt astfel de cazuri cu femei destepte, frumoase si virgine, ce-i drept mai rare in ziua de azi cand marea majoritate a fetelor isi incep viata sexuala de la 12-13 ani cand habar n-au ce e sexul, ce implicatii are si doar copiaza ce vad in filmele porno.

| NOname a răspuns (pentru jutsawonder):

Da, ai dreptate, sunt cazuri şi cazuri. Unele pur şi simplu nu au întâlnit persoana potrivită. Sincronizare proastă.

| Ionica9119 a răspuns:

De apreciat? Prietene, ar trebui divinizata! In ziua de azi, copile de 12-13 ani au deja EXPERIENTA in amor. Tipa de care spui tu se respecta cu adevarat, asa cum toate fetele ar trebui sa o faca! Bravo ei!

| SoulReaver a răspuns:

Da este de apreciat. Mult respect pentru femeia in cauza. Nu toti barbatii stiu sa aprecieze chestia asta. Acum depinde de la caz la caz.

| Zazu a răspuns:

Caracterul unei femei nu inseamna un himen intact.
Daca astepti respect si apreciere doar pentru asta s-ar putea sa te inseli.Doua persoane se complementeaza nu pentru ca una are un himen intact, ci pentru ceea ce gandesc si ceea ce simt.

| Rebecca009 a răspuns:

Sa fim seriosi. O tipa ce a ajuns la veritabila varsta de 27 de ani pastrandu-si inca povara virginitatii... nu poate fi decat datorita faptului ca nu e apreciata de catre barbati, ca nu a fost abordata niciodata de catre ei. In orice alta situatie, oricat de casta si de rezervata ai fi, tot cadeai prada tentatiei in atatia ani.Incearca sa schimbi ceva la astectul tau fizic, poate si la atitudinea ta, si poate ii vei atrage atentia unui tip mai mediocru, mai modest asa, cu standarde mai scazute. Bafta!

| milan9 a răspuns:

Pentru un barbat şi pentru o familie, esti "perla Coroanei Britanice"! Reprezintă lucrul esenţial dar nu şi suficient, mai sunt şi alte calităţi necesare... Pe toate celelalte timpul le poate rezolva, primul este de neînlocuit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este "femeie" nu mai are cum sa fie virgina iar aprecierea o sa fie greu de gasit deoarece nimeni nu o sa creada asa ceva, multe fete (norocoase ) au curajul sa mearga la medic ca sa le confirme ca sunt virgine dar ele au facut sex de mama focului, am scris in paranteza norocoase deoarece unele fete au himenul elastic iar de-aici deduceti voi ce si cumwinking, nu vreau sa fiu inteles ca si cum as critica, poate sa fie adevarat si ceea ce ne-ai relatat tu, nu zic nu. Fata respectiva trebuie sa fie foarte atenta in ceea ce face deoarece un barbat isi da foarte repede seama daca a mai avut contacte sexuale pana acum, daca m-ai inteles gresit si crezi ca ti-am adus vreo ofensa nu ramane decat sa-mi raspunzi pentru a-mi cere scuze

| jutsawonder explică (pentru anonim_4396):

Daca nu o numesti femeie la 27 ani sau mai mult chit ca e virgina atunci cum o numesti? "Fata" nu se potriveste. Chit ca are himenul intact este femeie. Ar fi ca si cand am spune ca orice baiat caruia i s-a rupt ata este barbat chit ca are 10 ani de exemplu. Sunt destule fete asa cum spui tu insa sunt si fete care desi pare ciudat au peste 27 ani si sunt virgine din diverse motive. Cunosc de exemplu o femeie de 28 ani care este virgina,n-a avut niciun iubit,nicio relatie doar tentative care au durat putin cateva iesiri la cafea,plimbari, converstatii la telefon si cam atat, a vrut sa-si inceapa viata sexuala cu unul dar individul n-a fost "barbat" incat sa o initieze in taina sexului si scuza lui a fost jalnica, chipurile sa nu o raneasca; si este o femeie desteapta, inteligenta, arata extrem de bine si este frumoasa si uite ca totusi viata n-a fost darnica cu ea din punct de vedere al relatiilor si sexului. Nu mi-ai adus nicio ofensa asa ca n-ai de ce sa-ti ceri scuze si te-am inteles foate bine.

| Alishia a răspuns:

Stiu si eu...mi se pare destul de aiurea sa fi virgin la peste 27 de ani...pana la urma daca nu o faci nu vei stii ce sa ceri si o sa cauti ceva ce nici tu nu stii.

| milan9 a răspuns (pentru Alishia):

Şi tu crezi că e bine ca o fata să devină ***** satului pentru a stabili ce e mai "bun" in satul acela? Intuieşti care este pretul?

Familia nu se bazează pe performante sexuale, ci în primul rând pe respect, iar respectul, în mod esenţial pe demnitate şi onoare! Cel puţin aşa este pentru un barbat...

| Alishia a răspuns (pentru milan9):

Nu ma refeream la c***a satului, ma refeream sa aiba un baiat sau doi, asa e virgina se casatoreste si va fi curioasa cum e cu altu.
Nu m-am legat de respect sau altceva aici, doar mi-am zis punctu de vedere

| darnme a răspuns:

Sincer mie mi se pare foarte de apreciat! daca gasesti pe cineva care te iubeste cu adevarat, te va intelege si te va aprecia si el pentru asta. eu am 16 ani si nu stiu cat voi mai fi.

| EUandTU a răspuns:

Stii cum e? E putin straniu. Si nu e nimic straniu din punctul meu de vedere, ci din punct de vedere al datelor statistice, conform carora fetele isi lasa virginitatea mai devreme. Si totusi daca a rezistat sau asta i-a fost dorinta, inseamna ca e un om puternic. Probabil ca il va iubi foarte mult pe ala care ii va fi primul, si totusi ii va fi greu sa-si inceapa viata intima. E de apreciat faptul ca in secolul asta mai exista asa fete. Merita sa fie iubita si sa daruiasca si ea dragostea pe care a tinut-o in sine atat de mult.

| Costin_Lucian_1981 a răspuns:

Nu e de apreciat. Probabil ca nu ai meritat atentia nici unui barbat. Fugiti de astfel de specimene!

| milan9 a răspuns (pentru Costin_Lucian_1981):

Dacă eşti căsătorit, chiar nu te-ar deranja dacă soţia ta s-a culcat luni sau ani de zile cu altu', dacă şi-a tras-o în toate poziţiile, sau dacă s-a spălat intens pe dinţi după? Să nu spui că nu, pentru că atunci aş avea impresia că vorbeşti despre animalul tău de companie, pentru care sincer nici eu nu-mi fac probleme cu cine şi când ******.

Şi dacă nu eşti căsătorit şi n-ai trecut de o primă perioadă de rodaj a socializării în căsătorie, nu-ţi da încă cu părerea. Mai aşteaptă puţin...