| DomnulPoliticos a întrebat:

Am o dilema: dacă o femeie decide sa rămână virgina din motive religioase toată viata dar e obligata de părinți sa se căsătorească pentru a nu strica reputația familiei, ce va face femeia respectiva? Mai ales dacă părinții ei vor si nepoți. Cum va reacționa soțul ei când va afla ca ea dorește sa rămână virgina toată viata chiar în noaptea nuntii? M-am tot gândit la dilema asta.

Răspuns Câştigător
| andreeaeml1200 a răspuns:

Soțul ei nu cred ca va fi de acord cu așa ceva, să nu o facă absolut niciodata cu nevasta lui.
Pâna la urma orice om simte nevoia de sex, mai ales daca e bărbat. Doar nu crezi ca va rezista pana la sfarsitul vieții să nu mai intretina nicioadata relații sexuale, din cauza nevestei care vrea să rămâna virgină. Singura lui variantă ar fi să se despartă de ea, și sa își vadă in continuare de viată. Dar dacă o iubeste foate mult pe soția lui, asta e altă treabă. Ar trebui să ramâna lângă ea, dar el va fi conștient ca nu va mai face niciodata sex, doar daca o înseala. Dar îti zic eu sigur că nu ar rezista el o viata intreagă fara sex.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dilema pe care o ai, lasa sa o rezolve cei care se confrunta cu aceasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind majoră, nu văd de ce părinții i-ar impune acest lucru și de ce i-ar asculta.

| DomnulPoliticos explică (pentru anonim_4396):

Unele femei chiar dacă sunt majore sunt manipulate de părinții lor în continuare

| anonim_4396 a răspuns (pentru DomnulPoliticos):

Știi cum se numește asta? Prostie la cote maxime.

| DomnulPoliticos explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca e prostie draga pixy dar e adevarat cunosc cazuri sad

| Hypefox a răspuns:

Pai nu cred ca se casatoreste daca vrea sa ramana virgina.
Dar acum virgina in ce sens?

A fi virgin nu se refera doar la actul de penetrare dar exemplu si un sarut, tot ii ia din puritate/virginitate.

Asa ca ar insemna sa nu si-l bage nici limba in gura sa nu si-o ia si nici atinsa sa nu fie vreodata, asta inseamna Virgina.

Exemplu si fetele astea care se freaca in cur sau doar se freaca asa cu partenerul sau preludiu dar fara penetrare, ele zic ca sunt virgine dar orice contact de natura cu penisul nu mai e virgina. Si faptul sa-l atinga doar si tot si nu mai sunt. Virgina e sa fi pura din orice punct de vedere, nici sa fi vazut, atins.

In orice caz nu exista babrati sa se casatoreasca cu o femeie cu care sa nu faca vreodata nimic