| Marbella188 a întrebat:

E inneregula daca, normal trebuia sa imi vina ciclul in 24 dar mi-a venit azi (22, acum pe seara)?
ps. Am avut contact sexual neprotejat acum 2 luni, dar luna trecuta( dupa el) mi-a venit, m-a tinut 5 zile, mi-a venit dupa o zi de la data calculata, si vad ca luna asta ci 2 inainte. in astea 2 luni nu am mai avut alte contacte
Poate fi ceva? Ma gandesc ca sarcina nu are cum, nu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pornirea menstruatiei in avans cu cateva zile (4-7zile) sau cu o aceeasi intarziere, NU reprezinta o stare ANORMALA, fiindca in timpul ciclului menstrual mai ales in cazul fetelor adolescente se pot produce dereglari ale activitatii hormonale, care se pot produce pe fondul schimbarilor care apar in organismal lor din cauza modificarilor datorate dezvoltarii organismului. Poti fi sigura si pe deplin convinsa ca nu esista nici un motiv de ingrijorare in acest caz. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu uita ca februarie este luna scurta, fiind doar de 28 de zile, deci, ti-a venit taman in ziua care trebuia.

| Marbella188 explică (pentru Violleta2022):

Deci e ok?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marbella188):

Eu spun ca este ok.
Dar pe viitor, folositi prezervative, ca nu musca, nu doare, nu strange pe nimeni de gat si costa mai nimic, dar indeparteaza orice risc de sarcian si de contaminare cu boli sexuale (daca sunt).

| Emilian65 a răspuns:

Sarcina nu poate fi.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu poate fi decat faptul ca ai un ciclu un pic neregulat.

| Alinxdx a răspuns:

Zi mersi ca ti a venit, si stai fericita acum rolling on the floor