| claudiu21014 a întrebat:

E mai bine sa spui unei fete adevarul in fata sau sa o minti, ma refer la sex? adica fetelor le place sa fie mintite sau stiu si ele ca doar pentru sex stam cu ele, numai inteleg nimic de ce ne mintim intre noi ce sens are?

24 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

La faza cu minciuna, tu ai dreptate. De ce sa minti?!
E mai bine sa spui adevarul, desi, doar pentru sex, exista "fetele de pe centura".
Pe de alta parte insa, nu e o conceptie tocmai corecta (sa stai cu o fata doar pentru sex), pentru ca la randul tau, nu cred ca ai vrea sa fii folosit (de exemplu pentru bani).
Chiar zilele trecute am vazut o intrebare, in care un tip se vaita ca fetele din ziua de azi ii folosesc pe baieti doar pentru bani.
Pai, in conditiile in care cineva ca tine se foloseste de o fata doar pentru sex, atunci, e normal ca si o fata sa se foloseasca de un baiat, doar pentru bani. De unde se trage concluzia ca e o problema de cerere si oferta (vezi economia de piata happy ).

| RAY a răspuns (pentru foxsilver):

De ce sa stai cu o fata daca nu pentru sex?

| Dariusuu a răspuns (pentru RAY):

Ai iubit vreodată o fată cu toată inima?

Pun pariu că nu.

| RAY a răspuns (pentru Dariusuu):

Sincer da am iubit am realizat ca iubirea nu exista e doar o dependenta o stare de iluzie, ca cand te droghezi, ratiunea si realitatea a fost antidotul meu, nu asta e important important e ca am realizat ceva

| Dariusuu a răspuns (pentru RAY):

Și pierdeam un suc cu pariul ăsta, mna nu știu dar mă bucur pentru tine.

Sexul cu dragostea sunt două lucruri diferite dar nu vreau să mă mai lungesc că e târziu și mi se face somn.

O noapte frumoasă îți doresc.

| RAY a răspuns (pentru Dariusuu):

Nu-i adevarat e acelasi lucru ori sex ori dragoste tot aia e, interese fianciare si fizice, nb

| Dariusuu a răspuns (pentru RAY):

N-am pretenția că fiecare să perceapă lucrurile așa cum le percep eu.

Somn ușor.

| RAY a răspuns (pentru Dariusuu):

Fiecare om poate crede ce vrea

| Dariusuu a răspuns:

Nu prea contează dacă stăm pentru sex sau nu. O fată care mai și gândește va ști mereu dacă jumătatea ei urmărește un interes sau pur și simplu o iubește.

Atunci când iubești n-ai cum să stai doar pentru sex.Mai sunt și băieți care își recunosc lor însuși că stau doar pentru sex și se fac pe îndrăgostiți purtând o mască.

Mai devreme sau mai târziu tuturor ne cade masca.

| RAY a răspuns (pentru Dariusuu):

Nu dar de ce sa stai cu o fata daca nu pentru sex?

| Alcyon a răspuns:

Baieteii necopti stau cu fetele doar pentru sex. Barbatii maturi insa pun alte lucruri pe primul plan, fiindca de la o varsta mai incepi sa judeci si cu capul.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru Alcyon):

Mda ai dreptate, si judeca cu, capul care are creier, fiindca sigur venea unu si iti zicea ceva tongue

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru Alcyon):

E ceva rau daca am 14 ani aproape 15 si la iubita mea nu ma gandesc la sex si chestii happy? Ma gandesc la altele ( alte fete ) dar la ea, nu asta e pe primul plan.

Răspuns utilizator avertizat
| Kirito21 a răspuns:

Ai fi uimit sa afli ca barbatii gandesc de regula cu creierul si nu stau cu femei doar pentru sex; aceasta etapa din viata se numeste maturitate dar tu mai ai cale lunga pana sa ajungi acolo dovada fiind gandirea imatura de care dai dovada.