| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

E mai bine sa traiesti singur sau sa ai pe cineva aproape?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Ce te face sa crezi ca mai exista oameni care iti vor binele si care merita tinuti aproape? In afara de parinti care vor trece si ei la un moment dat intr-o lume mai buna, unde isi merita pe deplin locul nu iti va vrea nimeni binele.Vei incalzi constant serpi la san, pana in momentul in care te vei resemna si singuratatea ti se va parea o oaza in desert

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Decât singur în doi mai bine singur cuc!
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Citeste aici:
" Şi omul a pus nume tuturor vitelor, păsărilor cerului şi tuturor fiarelor cîmpului; dar, pentru om, nu s-a găsit niciun ajutor, care să i se potrivească.
Atunci Domnul Dumnezeu a trimes un somn adînc peste om, şi omul a adormit; Domnul Dumnezeu a luat una din coastele lui şi a închis carnea la locul ei." (geneza 2:20-21)
Nu stiu daca este raspunsul pe care il cautai tu. thinking

| Barajag a răspuns:

Oricine are nevoie de cineva de la care sa primeasca un sfat la un moment dat. Toti am trecut prin momente proaste si deprimari. Sunt situatii in care avem nevoie mai mult decat orice de ajutorul unui apropiat, macar in ideea de a nu ne simti singuri.In loc sa stai intr-o camera inchisa si sa iti plangi de mila, mai bine sa fi cu cineva care sa te faca sa nu te simti singur.Gandeste-te la situatiile cand ai avut o zi proasta si n-ai avut cu cine sa vorbesti si cat de diferite ar putea fi lucrurile, daca ai pe "CINEVA". Bafta!

| Anileda a răspuns:

Eu cred ca e mai bine sa ai pe cineva sa te sustina cand ai nevoie, uneori mai simtim si nevoia de singuratate.

| mihaela_7412 a răspuns:

Pai depinde daca ai o rel cu cineva cum e cum te intelegi, cum e la mine pefer sa fiu singura uneori simti nevoia de o imbratisare da iti trece dar uneori e bine si sa fii singur ai mai mult timp pentru tine aici depinde de fiecare

| EstiFericitaSauTrista explică:

Cred ca o sa tind spre singur, asta e o parte destul de grea, dar avand in vedere anumite lucruri scapi de anumiti factori fara rost, cred ca in primul rand regretul este cel mai mare dusman, adica ajungi pe la 50 de ani si zici so? de ce nu am profitat mai mult de viata? da, amintirile doar tu le retii se pare ca, mariajele se sfarsesc si dupa 40 de ani deci aproape nimica nu tine pe lumea asta, oricum amintirile vor sfarsi sterse de moarte sau mai rau de alcool, pana la urma chiar este neaparat si normal sa depinzi intr-un fel de o femeie?

| EstiFericitaSauTrista explică:

Legiuitoarea da
! Ai dreptate, Mery poate si momente nelimitate laughing pana la urma avem nevoie si de un sfat sau sa plangem pe umarul la cineva cateodata nu e de ajuns.

| Alexandru a răspuns:

Decat sa ingreunezi viata a doua persoane, mai bine o lasi asa cum este pe a ta si incerci sa te "bucuri" de singuratate, scotand maximum din aceasta situatie, care sa te faca daca nu fericit, macar multumit.
Daca nu este sa fie, nu este.Nu ai de ce sa depinzi de o femeie, ai depins de parinti iar la un moment dat vei depinde doar de tine si de Dumnezeu...Ca amintirea ei va fi vesnica, asta este perfect posibil, insa nu exista o lege scrisa care sa iti dicteze ca nu ai voie sa fii singur.Nu ai fost, nu esti si nici nu vei fii primul care sa traiasca singur.

| 009 a răspuns:

E mai bine cu cineva langa tine da uneori chiar simti nevoia sa fi singur, iti trebuie si momente din asteahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Claudiu, dupa cum ti-a spus si Legiutoarea, e mai bine singur decat singur in doi. Dar cum tu presupun ca esti prea tanar pentru a fi experimentat pana acum ce inseamna "singuratate in doi", nu ramane decat sa-ti doresc si eu si oricine sa nu ai parte de asa ceva vreodata; e ceva ce nu se doreste nici la dusmani.

Si totusi, mai e o vorba care spune:
Adolescentii (deci ca tine) traiesc in grupuri.
Tinerii traiesc in cupluri.
Batranii singuri.