| anonim_4396 a întrebat:

Cum e sa traiesti cu un singur rinichi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Trebuie sa eviti efortul fizic, sa tii regim si sa te pazesti ca sa nu racesti.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti duce o viata aproape normala, trebuie doar sa eviti deshidratarea, sa nu mananci prea multe prostii si sa eviti cateva medicamente foarte toxice pentru rinichi.

mira
| mira a răspuns:

Cunosc o mama in varsta care si- donat un rinichi fiului acum 10 ani. Duce o viata normala la tara, sta singura si se autogospodareste, ba mai mult isi ajuta si acum copiii cu produse proaspete. Mira