| BobyDoru a întrebat:

E mai importanta dragostea sau sexul intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Daca e numai sex, partenerii se plictisesc repede si nu dureaza, sunt doar aventuri, pe cand dragostea este ceea ce mentine o relatie stabila, fara sentimente nu se leaga nimic

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Dragostea.
Atat timp cat cei doi se iubesc,sexul va fi o implinire fireasca,o completare,o uniune perfecta intre doua suflete si doua trupuri.
Sexul pur si simplu,e necesar,dar fara dragoste e redus la o descarcare instinctuala, fara sa uneasca, fara sa apropie.
Intr-o relatie, dragostea primeaza, ea duce relatia mai departe.

| neutrino a răspuns:

Dragostea fara sex nu este completa, sexul il poti face fara dragoste!

| andrei1237 a răspuns:

Ambele sunt importante.Trebuie ca intre sex si dragoste sa fie o oarecare egalare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea este cel mai bun ''medicament'' pentru inima pe cand sexul e doar pentru moment, pentru distractie.Sexul nu poate tine doua persoane impreuna dar dragostea poate.Atunci cand unul dintr parteneri are o problema daca ''dragostea'' pe care se bazeaza relatia este doar sexul-urmarile sunt foarte previzibile-pe cand daca relatia este bazata pe iubire neconditionata, respect si intelegere orice probleme ar fi in doi SIGUR se gaseste o solutie.

| MiruD a răspuns:

Pentru, mine sexul e fara sentimente. L-ai facut rapid si gata.
Dragostea e altceva. O faci cu pasiune si dorinta pentru partenerul tau!

| TwiSt1997 a răspuns:

Clar dragostea, dar dragostea nu merge fara sexlaughing

| Lionsgate a răspuns:

Amandoua

| AndreeaAnisoara a răspuns:

Dragostea! Fara dragoste o relatie nu dureaza, sexul este doar o placere, dragostea e totul.