| BUBULINA a întrebat:

Cat de mult conteza pentru voi sexul intr-o relatie/casatorie?
Cat la suta are importanta?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Atat individual, cat si ca si cuplu, oamenii sunt extrem de diferiti! >> ca nevoi, asteptari, impliniri, dezamagiri sau satisfactii erotico- sexuale! deci crde-ma ca nu-ti foloseste la nimic procentul altora, pentru ca tu/voi sunteti/simtiti intr-un anumit fel sexu(a)l, iar ceilalti, altfel! >> in functie de educatie, grad de experienta, afectiune, senzorialitate/sensibilitate specifica foarte diferita, si acomodare/compatibilitate! Traiti si simtiti, si fiti voi insiva!, nu va raportati inutil la altii! Iubiti-va mult!

11 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

60%

| daniDeeDee a răspuns:

50% sex.

| XxXKevinXxX a răspuns:

90%sex, 10%dragoste

| NoMore a răspuns:

In treaba asta ar fi prea simplist sa ma exprim in procente. E aiurea... reducem o relatie la matematica?
Pentru mine conteaza mult. Daca sexul nu e ok intr-o relatie, se va ajunge la despartire. De ce? Pentru ca te face sa cauti in alta parte ceea ce nu-ti ofera partenerul. El vrea sex oral, dar ea nu poate sa faca asa ceva, atunci el poate va gasi alta care sa faca si sex oral. Alt exemplu: el n-o satisface pe ea (ejaculare precoce, inhibitii care duc la impotenta, whuteva)... ea va vrea si ea putina placere, pe care-o va gasi la altul. Dragostea si restul se cladesc pe o viata sexuala sanatoasa. Adica eu nu m-as insura c-o fata cu care nu ma simt bine cand fac sex... pentru ca va trebui sa ma simt nasol in tot restul vietii!

| Heytu a răspuns:

50% sex..si 50% iubire, intelegere, respect si tolerantsa`

| ayddyshhmee a răspuns:

70% love; 30% sex.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

50%sex, 50%dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O vorba din stramosi.pe.a este stalpul casei.in casnicie.deci daca o spun generatii intregi, cine sunt eu sai contrazic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100%! Ce-i aceea dragoste? Aceea care trece prin stomac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca conteaza 80%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

70%