| anonim_4396 a întrebat:

E normal ca intr-o relatie de un an, eu cu ea daca apucam odata pe saptamana sa ne vedem, si ea sa ma refuze mai mereu sa facem dragoste? Iar eu sa ajung sa ma masturbez a doua zi, pentru ca simt nevoia. Facem dragoste doar cand vrea ea, cand am eu chef nu se poate si asa rar

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate are un program foarte incarcat si efectiv nu mai are chef si energie.

| ℓαυяα a răspuns:

Poate nu are chef. Uneori intervine și obișnuința. Încercați lucruri noi happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Facem dragoste doar cand vrea ea.
=====
Dar este minunat!
Bine că vrea!
Te porți frumos cu ea.
Citești Kama Sutra.
https://bit.ly/2STkQp0
Și din Biblie, cântarea Cântărilor.
Din prima, vei învăța cum să amplifici dorința iubitei iar din a doua un verset important, vechi de milenii.
Lasă dragostea să vină când vrea ea.
=====
Nu după cheful tău.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să comunicați mai mult, dacă a intervenit rutina încercați lucruri noi.

| cristimihailov a răspuns:

Eu as schimba-o...

| 90210 a răspuns:

Acum depinde si de cum aduce vorba despre asta in fiecare saptamana. Daca incepi sa-i spui de marti sau miercuri ca vrei in weekend sex se poate simti obligata ca si cum ea e doar ca s-o folosesti tu. Stiu poate pare stupid, dar asa gandesc unele fete. Mi s-a intamplat si mie cu iubitul meu. A fost o perioada in care practic ma simteam ca si cum eram folosita doar pentru sex, dar mi-am dat seama ca era doar in capul meu si am discutat despre asta. Daca aveti putin timp sa va vedeti e posibil ca tu sa vrei sa grabesti lucrurile (ceea ce nu te invinuiesc) si asa sa nu mai aiba placerea sa faceti sex pentru ca a devenit o rutina. Parerea mea este sa lasi lucrurile sa curga de la sine. Sa incercati sa va vedeti de cel putin 2 ori pe saptamana. Tine minte ca omul isi face timp doar pentru lucrurile de care chiar ii pasa. Daca nu-si face timp deloc sa va vedeti atunci e posibil sa fii pe ultimul loc pe lista de prioritati.
Mai este posibil ca ea sa nu vrea sex pentru ca are un libidou mai scazut. Am o prietena care a fost intr-o relatie cu un tip aproape un an de zile. Dupa 4 luni de relatie ea nu mai voia sex deloc pentru ca zicea ca o doare, desi eu i-am spus sa foloseasca lubrifiant daca aia era intr-adevar problema... Vreau sa spun ca in ultimele 8 luni de relatie saracu baiat doar se masturba si ocazional ii mai facea un handjob sau blowjob. Acum are alt prieten. Astept sa vad cand o sa inceteze sa mai faca sex si cu asta laughing
Dupa cum am spus si mai sus, fa-o sa se simta iubita si incerca sa vezi daca face un efort sa va vedeti mai des. Daca nici asa nu se remediaza situatia atunci asta e.

Răspuns utilizator avertizat