| Viațafărăsens a întrebat:

Am pus mai demult o întrebare pr TPU femeilor la ce varsta au avut primul iubit și vreo 20 de femei au spus că la 12 ani și am întrebat și băieții la ce varsta au avut prima iubita sau primul sărut și au zis că la 15 ani, deci putem face o medie cum că femeile își incep viata sexuala mai repede decât baietii.
Dar mă întreb eu unde am trăit la varsta asta la 12 ani de nu am avut și eu o iubita,de fapt eu nu știam ce sunt alea femei la varsta aia și mă mira cum unii au avut contact sexual sau primul sărut la varsta aia, mă întreb, oare am trăit în peșteră, căci nici acum la 20 ani nu am avut primul sărut și încă îl aștept dar nu vine de nicăieri.
N-am avut niciodata o prietenă, nu știu ce e femeia și nu știu cu ce se mănâncă nimic, doar îmi imaginez.
Care să fie cauza pentru care nu am avut niciodată primul sărut de la o fată și nici în ziua de azi nu sunt băgat în seama de nici o fată.
Am început sa am și anxietate.
La aspect fizic arat bine dar cică in mintea femeilor nu conteaza asta.

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Constat cu suprindere ca tu habar nu ai ce inseamna iubita si ce inseamna prietena.
Prietenia incepe de la gradinita si poate dura toata viata, fiind doar o legatura de amicitie intre 2 perosaone, de acealsi sex sau de sex opus.
La 12 anisori tu ai avut o prietena, fiindca iubitele se manaca cu sex, ori la anisorii aia nici daca ai fi vrut sa ai sex, nu ai fii avut cu ce.

In ce priveste anxietatea ai nevoie de o evaluarea psihiatrica si tratament adecvat, fiindca boala daca a trecut de depresie si a ajuns deja la anxietate fiind netrata, va continua sa evolueze si asta este de rau.
Socializarea cu oamenii, afara din casa (NU online) este vitala, in cazul celor cu anxietate, fiindca ajuta enorm sa iesi din starea actuala si sa redevii un om normal si sanatos mental.

| Viațafărăsens explică (pentru Violleta2022):

M-au refuzat foarte multe fete fiindcă nu știu cum le-am abordat și mi-am pierdut încrederea în ceea ce privesc femeile, parca nu exist pentru femei, ele în lumea lor, eu în a mea...

| Viațafărăsens explică (pentru Violleta2022):

N-am avut niciodată o prietenă fată, am avut un singur prieten și ăla băiat toată viața mea pana la 20...cred că o să îmbătrânesc fără ca măcar să experimentez și eu o iubită...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Viațafărăsens):

Exagerezi!
la 20 de ani abia ai iesit din copilarie, deci ai o viata intreaga in fata ochilor sa-ti gasesti o fata/femeie cu acre sa te casatoresti la un moment dat.
O sa imbatranesti singur doar daca esti un prost irecuperabil, dar cla momentul asta, nu te vad deloc prost, doar speriat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Viațafărăsens):

Atunci inveti sa fii respectuos si sa vorbesti foarte frumos, ca sa nu te mai refuze fetele.
Totul, dar absolut totul tine de vocabularul, respectul si comportamnetul tau.

| Viațafărăsens explică (pentru Violleta2022):

La 14 ani au gagici nenumărate și eu la 20 ani nici un sărut de la o fată și tu spui că abia am ieșit din copilărie...no să ajung niciodată sa am o iubita, o să fiu trist toată viața uitându-mă la cupluri pe stradă cum se sărută în parc... lucrurile astea se încheagă în timp, eu nu sunt nici la stadiul 0, nu am nici un fel de experiență legat de fete, mi-am distrus viata cu timiditatea.

| Viațafărăsens explică (pentru Violleta2022):

Nu mă ajută cu nimic că socializez în viață reala, văd doar cupluri și eu sunt trist, nici pe obraz nu am primit un pupic niciodată, un pic de afecțiune de la o fată, sunt și eu om, dar nimic...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Viațafărăsens):

Nu timiditatea este de vina, ca nu mai esti copilas mic sa nu intelegi comportamentul uman, ci tu, care nu vrei sa faci ce trebuie pentru a iesii din starea asta.
Nu poti agata o fata si nu poti primi vreun pupic daca nu inveti sa deschizi gura, sa acorzi respect ca sa primesti respect.
Saluta intai, priveste fata in ochi si zambeste-i, intreab-o politicos si respectuos ce mai face, daca doreste sa iasa la o prajitura sau cafea samd.

| Viațafărăsens explică (pentru Violleta2022):

Dacă ii zâmbești va crede că ești un disperat.
Așa sunt fetele în ziua de azi...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Viațafărăsens):

Total eronata parerea ta!
daca ii zambesti ii spui indirect ca o placi!

Nu mai distorsiona realitatea, ca de aia esti singur si nu se uita nici una la tine!
Saluta fetele, zambeste-le, vorbeste-le calm si frumos....sa vezi ce succes vei avea

| Goete a răspuns:

Ca baiat, La gradinita am avut prima relatie cu pupici pe gura.
La 12 ani am avut o relatie care a durat un an, cu o fata de 9 ani, cu care ne sarutam pe gura.

| Viațafărăsens explică (pentru Goete):

Tocmai de asta zic mulți dintre voi a-ti avut relații la 12 ani, iar eu parca am crescut în peșteră, nici o fată nu m-a băgat în seamă.

| Goete a răspuns (pentru Viațafărăsens):

Pentru ca sa te bage in seama trebuie sa le baji in seama, nu?

| DeMicUnCălător a răspuns:

Fi nostim si autentic. Nu incerca să le prostești cu lingușăreala că nu merge.
Du-te la prima fată pe care o placi și fă-i un compliment frumos despre pantofii sau hainele ei, apoi invit-o la un ceai in oraș. Ai să fi surprins, dar din zece fete. cateva vor acepta invitația

| Danny28 a răspuns:

E mai bine ca n-ai avut relatii. Relatiile in ziua de azi sunt doar pe interes, iar daca esti bun si pui suflet, tot tu vei suferi. Cel mai bine e singur si fara obligatii.

| Daz01 a răspuns:

Problema este la tine din moment ce nu ai avut nicio iubită până acum. În general, prin liceu apar relațiile mai serioase care duc, de celele mai multe ori, la sex, și nu relațiile de la la 12 ani.
Unul dintre motivele principale pentru care nu ai avut o iubită până acum poate fi că nu te-ai integrat în grupuri, printre colegii, să ieșiți la o terasă, să chiuliți în grup (chestii pe care le fac liceenii), dacă făceai asta erau șanse mari ca o colegă din grupul acela să-ți observe și calitățile.
Dacă acum urmezi o facultate sau vreun curs anume, ieși cu colegii la "țigară"(nu trebuie neaparat să fumezi și tu doar stai cu ei), la o terasă cât încă mai este cald, la un pub și interacționează și cu fetele. Succes.

| Viațafărăsens explică (pentru Daz01):

De ce trebuie sa ies în grupuri ca să ajung la sex cu o fată?

| Daz01 a răspuns (pentru Viațafărăsens):

Pentru că ieșid cu grupul de prieteni ai șanse mult mai mari să cunoști fete și ai ocazia ca o fată să te și placă... De obicei într-un grup de persoane apar destul de des și oameni noi.

| Viațafărăsens explică (pentru Daz01):

Eu nu stau în grupuri.