| anonim_4396 a întrebat:

E normal ca la 16 ani sa am penisul de 10-11 cm? Cum se masoara corect?

Răspuns Câştigător
| FlorinDraghici88 a răspuns:

Masurarea corecta se face de la baza penisului, de la osul pubian pana in varf.

Poftim, un link pentru informare mai pe larg: http://www.askmen.ro/......a8029.html

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

10-11 cm este micut
15 cm este mediu
peste 19 cm este mare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E normal... toti suntem diferiti, nu iti face griji

| Xdreaper21 a răspuns:

Cu rigla si *** la 11 ani aproape 12 aveam undeva la 17 cm

| mario23456 a răspuns (pentru Xdreaper21):

Da esti incredibil omule acu o ai de 15 ca ai taiato cand ai fost mic ca te-ai speriat

| Porcusorul a răspuns:

Consulta un endocrinolog. Pe baza unor analize hormonale se va vedea daca ai deficit de testosteron care necesita tratament.

| Vali1234gahavjygjaka a răspuns:

Se masoara in stare erecta, de la baza, de preferat cu o rigla.

| Grosoiu_Andrei_1987 a răspuns:

Este normal.Se masoara de la burta laughing

| FlorinDraghici88 a răspuns:

Un penis mediu are o dimensiune medie de 15 cm. Iar penisul, in majoritatea cazurilor se opreste din dezvoltare la varsta de 17-18 ani.
Trebuie luat in vedere si faptul ca adancimea medie a unui vagin este de 8-10 cm.