| Goete a întrebat:

E normal ca la 16 ani sa nu ai ciclu menstrual?

11 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu, 16 ani e limita maxima pana la care ar trebui sa apara prima menstruatie.
http://www.sfatulmedicului.ro/......atiei_1096

| Goete explică (pentru andreia67):

Pana la urma se pare ca totusi e normal sa nu ai ciclu, chiar toata viata

| Nătărău a răspuns:

Ai vrut să scrii "ciclu femstrual" la masculi, nu?

| MihaelaDart a răspuns (pentru Nătărău):

Daca e baiat, ce ciclu menstrual sa aiba? laughing sigur intreaba pentru prietena lui.

| Goete explică (pentru Nătărău):

Doar intrebam, sa vad daca mi se va raspunde ca e normalwinking

| 987654312 a răspuns:

Trebuie să consulți un medic ginecolog! 16 ani e varsta maxima

| Goete explică (pentru 987654312):

Eu nu pot merge la ginecolog, nici nu ma accepta

| 987654312 a răspuns (pentru Goete):

Încearcă să schimbi medicul, nu e normal sa nu te accepte.Accepta si copii de 13 ani(însoțiți de parinti)!

| Goete explică (pentru 987654312):

Pai, mie mi-a spus ca baieti nu poate consulta

| Anonim6669990 a răspuns:

La 16 e deja tarziu. Ar trebui sa mergi la un doctor ginecolog si sa rezolve problema.

| Goete explică (pentru Anonim6669990):

Dar nu pot merge la gunecolog, nu vrea sa ma consulte