| anonim_4396 a întrebat:

Daca esti racita la ovare este normal sa ai scurgeri ca la ciclu menstrual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e normal. Orice sangerare in afara menstruatiei este un semn de alarma serios si necesita consult ginecologic si investigatii suplimentare. Trebuie sa te convingi ca nu e vorba de o tumora de ovar, uter sau col.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Scurgeri de sange? Nu, nu este normal.Si orice sangerare care este anormala trebuie investigata de medic! Poate totusi este un ciclu dereglat!

| Petronela a răspuns:

Cred ca da

| NewSummer2013 a răspuns:

Nu!

| NewSummer2013 a răspuns:

Nu! sangerarea nu are nici o legatura cu raceala!

| Irina1705 a răspuns:

Nu! repede la medic! Iata cu asta nu trebuie sa glumesti!

| andrutza_3684 a răspuns:

Din cate stiu nu dar du-te la ginecolog o sa iti de un tratament pup ai grija

| ☁miss εïзutterfly☂ a răspuns:

Nu! Du-te urgent la doctor! Daca mai stai s-ar putea sa se agraveze...

| Melo a răspuns:

Da Si eu am fost racita la ovar si mi-a curs. aveam des nevoie la baie si am fost la spital de durere.Inaintea ciclului o sa te doara ovarele ff tare,
nu este deloc bine sa racesti.