| Spinoasa a întrebat:

E normal daca o luna imi vine ciclu pe 30 cealalta pe 24 iar cealalta pe 19?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Da, e destul de "normal" să ai ÎNCĂ ciclu neregulat, chiar dacă ai 18 ani!

Până spre 20 de ani se mai "reglează"...

Iar dacă ai fost şi la ginecolog şi ţi-a "confirmat", NU ai de ce să-ţi faci probleme!

| Maya2014 a răspuns:

Ai ciclul neregulat.Nu trebuie sa te sperii.Mie mi se intampla cateodata sa imi vina la un interval de 2 luni si sa ma tina 10 zile, odata m-a tinut vreo 20 de zile. Uneori ma tine 5 zile(adica normal).Cel mai bine e sa te duci la ginecolog.Cand ai ciclu, ai dureri puternice? Daca da, e posibil sa ai chisturi ovariene.

| Spinoasa explică (pentru Maya2014):

Pai am fost la ginecolog si mi-a spus ca e ok, dureri am dar nu foarte puternice sunt dureri acceptabile! Sper sa nu fie nimic in neregula ciclu am de aproximativ 6 ani, de exemplu luna trecuta mi-a venit pe 9, iar luna asta pe 7, eu cred ca e destul de ok!

| Maya2014 a răspuns (pentru Spinoasa):

Atunci n-ai de ce sa-ti faci griji.Nu e nimic grav.happy

| giulia224 a răspuns:

Timp de un an este normal sa fie neregulat adica si eu am avut aceeasi problema si m-am dus la doctor iar el a spus ca este normal:*

| Dy20 a răspuns:

Depinde si de varsta pe care o ai. Daca esti in perioada adolescentina da, este foarte normal ca ciclul sa iti fie neregulat.