| bogdanz04 a întrebat:

E normal la 14 ani sa am erectii des?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu e anormal. Este o reacţie fiziologică firească, inclusiv la adolescenţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,este normal.La varsta asta, organele genitale masculine devin capabile de reproducere.O seara buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, perfect normal. Se vor mai rari cu varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca da, din moment ce fetele pozeaza cum pozeaza de la 10 ani, aratandu-si mai mult curul in fotografii, semn ca socializeaza nu cu chipul ci cu curul, cred ca da, e normal s ate exciti asa, cu asa multe colege de clasa care pozeaza ca vedetele xxx iar tu iti petreci timp uitandu-te in profilele lor de facebook ori tragand cu ochii in mod alarmant la filme xxx, si stai mai mult sechestrat in casa renegandu-ti prietenii.

| ywar a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti impartasesc din nemultumire si poate si din furie. As spune ca suntem inconjurati ori asaltati de mesaje cu impact sexual. E normal, nu-i normal asta nu pot sa judec ci doar sa am o parere. Am o varsta care trece de 30 de ani si iti pot spun ca multi din jurul meu vad ambalajul pentru ca traim intr-o lume superficiala. Din pacate nu putem schimba asta dar putem alege. Asta cred ca se poate face. Nu-i mai putin adevarat ca o relatie nu implica numai cautare sufleteasca ci in mod concret si cea sexuala. Nu am crezut ca elementul erotic al unei relatii e capabil, ori e atat de puternic sa o rastoarne. Dar se poate. Sunt patit. Asadar ca trage sau nu trage cu ochiul la filme xxx sau ca se conecteaza mai devreme sau mai tarziu la realitatea de adult si prin viata sexuala e alegerea fiecaruia si nu o putem judeca. Alegem draga Alexandra pana culegem happy cum spunea o veche si inteleapta vorba din popor. Te sarut si iti urez de la excelent in sus happy

| Alicezzz a răspuns:

Este normal, corpul tau este in dezvoltare si suferea schimbari pentru ca esti la pubertate.Si or sa mai apara schimbari si un urmatorii ani incepand de la cresterea rapida in inaltime mai ales pana la 16 ani cand vei atinge 95% din inaltimea pe care o vei avea cand vei fi adult, schimbarea vocii, parul facial, pilozitatea axilara si parul aspru de pe corp. Erectia o sa iti apara si in timpul noptii asa ca nu este nimic anormal, bucurate de adolescenta happy

| EmmaaEmily a răspuns:

Da,este foarte normal la varsta asta

| Dani06 a răspuns:

Da, e normal