| PrivesteCatreCer a întrebat:

E normal sa iti tot aduci aminte de o fata din trecut, chiar daca ai avut alte relatii de atunci?

Răspuns Câştigător
| Anee1667 a răspuns:

Cu siguranță!
Există persoane care au un impact mare asupra vieții noastre, fie că ai iubit-o cu adevărat, fie că a fost un simplu om de la care ai avut de învățat, fie că a fost o lecție sau o binecuvântare. Ea face parte din trecutul tău fie că îți dorești asta sau nu. E posibil să fie vorba despre faptul că încă ești îndrăgostit de ea, sau doar îi vrei binele pentru că ți-a oferit momente frumoase.
Gândul tău rămâne întotdeauna acolo unde s- au întâmplat cele mai semnificative lucruri și acolo unde au existat cele mai puternice sentimente.
Poartă o discuție cu tine însuți, tu știi cel mai bine ce simți. Cert este că
. dacă ea este fata care te-a făcut să simți cu adevărat că iubești ar fi păcat să nu o mai cauți, poate vă oferiți o nouă șansă.

| PrivesteCatreCer explică (pentru Anee1667):

Ce vorbe frumoase, iti multumesc. E tarziu pentru altceva, dar totusi m au ajutat cuvintele tale

| Anee1667 a răspuns (pentru PrivesteCatreCer):

Niciodată nu e prea târziu. Ai nevoie doar de puțină ambiție și determinare.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da. e ca un blestem care nu te lasa sa uiti trecutul. O zic asa ca fapt divers nu e neaparat un blestem na. mi-a ghicit una gratuit in carti si mi-a zis ca fosta prietena va fi nevasta mea si nici acum n-am reusit sa uit de ea. Daca e adevarat ce zice fac in asa fel incat sa nu se intample asa ceva

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de om. Eu îmi mai aduc aminte de o fată din trecut chiar după 50 de ani.

Răspuns utilizator avertizat