| Biancasata a întrebat:

E normal sa te doara burta cu cateva zile.sa.imi vina menstruația?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Simptomele premenstruale de obicei apar aproape intotdeauna si in cazul aproape a tuturor femeilor cu cateva zile. De regula aceste semne/semnale mai mult sau mai putin evidente care pot fi la randul lor mai mult sau mai putin deranjante/dureroase sunt denumite simptome premenstruale si de obicei apar/iau nastere cu 3-5 zile inainte de momentul de pornire efectiva a scurgerii sangelui menstrual lunar. Multa sanatate!

| DeeDee817 a răspuns:

Da, e normal se numește simptom premenstrual. Te anunța ca trebuie sa te pregătești ca vine menstruația

| Biancasata explică (pentru DeeDee817):

Și dacă am un lichid galene ce inseamna?

| DeeDee817 a răspuns (pentru Biancasata):

Pai ca trebuie sa-ți vina menstruația

| Shophia18 a răspuns:

Da e normal
Eu simt cu 2 saptamani inainte.

| RaspunsuriSerioase a răspuns:

Este foarte normal, se numeste sindrom prementrual si vine la pachet cu multe alte simptome

| Biancasata explică (pentru RaspunsuriSerioase):

Oh Îți mulțumesc frumos eram speriata.

| Biancasata explică (pentru RaspunsuriSerioase):

Și dacă după ce urinez am un lichid galben?

| Tharra a răspuns:

Da.