| Sttteffy a întrebat:

E posibil ca doi fosti iubiti, sa fie cei mai buni prieteni?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Este posibil dar este putin mai greu daca unul dintre ei inca mai are sentimente pentru celalat si celalat numai are. Orice privire, orice gest, orice lucru facut de aceea persoana ne doare stiind ca numai este nimic intre ei.
Si eu la inceput am ramas prietena cu fostul meu prieten dar pe parcurs mi-am dat seama ca este bine sa ma indepartez de el, macar o vreme pana reusesc sa il uit si sa mai scap de durere.Ma durea cand ne intalneam si stiam ca numai pot sa il iau in brate, sa il tin de mana, sa imi mai spuna cuvinte frumoase, ma durea si am ales sa ma indepartez de el.Acuim in stadiul de "buna, ce faci?" si atatsad.
Se poate sa fie cei mai buni prieteni dar depinde de amandoi si de sentimentele pe care le mai au unul fata de altulhappy

19 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sigur ca este posibil!
Dragostea n-a mers,chimia dintre ei a fost mai slabuta,dar dupa atat chin, au descoperit unul in celalat calitati demne de luat in seama!
Pe de alta parte,e posibil totusi ca si unul din ei sa fie prieten interesat, respectiv sa spere intr-o impacare, dar nu stiu cat de mult te intereseaza asta, cert e ca doare mult, spera la nesfarsit asteptand o anumita privire sau o vorba indragostita care nu vine....Aceste prietenii se rup imediat cum,cel care e iubit dar nu iubeste,isi gaseste o dragoste noua!
Intre persoane care au incercat sa fie iubiti si au esuat,relatiile sunt mai libere(daca depasesc inhibitia initiala si orgoliul ranit),isi spun mai usor pasul si necazul unul altuia,au incredere ca vor primi si un sfat bun,dezinteresat!
Deci, da, e posibil, e chiar ideal sa nu-ti faci un nou dusman, ci un prieten!happy

| mona a răspuns:

E posibil sa fie cei mai buni prieteni

| onasis1961 a răspuns:

DA! Dacă au un caracter puternic, de ce nu!

| NoSmile a răspuns:

Da,este posibil. Dar nu in toate cazurile.
Daca s-au iubit vor avea nevoie de timp ca sa-si vorbeasca.
Daca nu s-au iubit pot deveni foarte usori prieteni.
Acum, depinde si de caracterul fiecaruia!

| ReiVaN a răspuns:

Niciodata nu o sa fie asa, degeaba o sa incercati nu o sa iasa.

| swagMeOutBitch a răspuns:

Este foarte bine

| Latinmoon a răspuns:

Da de ce nu?

| Latinmoon a răspuns:

Dc nu? Daca se inteleg mai bine asa!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice e posibil.

| Demonull a răspuns:

Atata timp cat se culca cu mine in continuare da.rolling on the floortin sa specific ca m am culcat cu toate prietenele din...prietenielaughing

| BlackEyedGirl a răspuns:

Este posibil, chiar ar fi dragut.

| Keith a răspuns:

Da este posibil, eu am ramas prietena cu fostul iubit si ne intelegem foarte bine, ce a fost intre noi s-a sters cu buretele, el are pe alta eu pe altul, dar noi continuam sa ne intelegem bine.

| Enki a răspuns:

Da desigur.nu conteaza daca au fost iubiti.nu inseamna ca nu pot ramane prieteni, chiar poate cei mai buni prieteni

| xanderblackx a răspuns:

Este posibil. depinzand de cum a decurs separarea lor...

| kx123 a răspuns:

Nu prea cred ca este posibil big grin. Depinde de fiecare caz in parte.

| PastramăDeElefant a răspuns:

De ce nu? Doar faptul ca au fost impreuna inseamna ca dupa ce s-au despartit trebuie sa se urasca? Totusi in adancul inimii exista sentimente intre cei doi! Funda?

| Viper98 a răspuns:

Da, dar mai greu, probabil ca mai au sentimenete si mai spera la o impacare big grin

| uRsuLetS18 a răspuns:

Este foarte posibil, mie mi s-a intamplat. Dar nu cred ca stiu ca am fost cu amandoi inca, problema este ca cu unul am fost in septembrie si cu celalalt acum vreo 2 ani, si amandoi inca imi cer inca o sansa. Unul este in Romania si celalalt aici in Spania. Dar eu nu-l vreau pe niciunu. big grin laughing

| loveisbad a răspuns:

Cei care au fost impreuna si raman doar prieteni, ori nu s-au iubit deloc, ori inca se mai iubesc! Asta spune tot, fundita?puppy dog eyes.