| Ionică a întrebat:

Exista ca baiatul si fata sa fie cei mai buni prieteni, dar sa nu fie iubiti? Multumesc!

18 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pana cand te uiti intr-o zi la el si iti dai seama ca il iubesti.Sau invers
Acela e momentul cand s-a dus pe apa sambetei relatia voastra de prietenie
Si asta e momentul de start al indoielilor:oare ma place, oare ce a vrut sa imi spune, arat bine pentru el etc etc

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Da, dar ramane si optiunea asta.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Dan_Tm vorbim despre sentimente umane aici. E urat sa compari relatia intre un barbat si o femeie cu o vanatoare - o activitate primitiva care implica sa impusti un animal. Daca ziceai pescuit mai intelegeam.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Da numai ca in cazul meu eu am fost caprioara crying

| Farcas a răspuns:

Exista, dar prietenia aceea trebuie sa fie una fff sincera.In majoritatea cazurilor unul se indragosteste de celalalt si se strica toata prietenia. Ce-i care sunt in stare sa tina o asa prietenie, wow, sunt the besthappy

| DeeDee a răspuns:

Da, sigur ca este posibil, mai ales daca sunt prieteni din copilarie.

| Anduciu a răspuns:

Cum sa nu? Am baieti in clasa cu care ma inteleg foarte bine, unii sunt printre cei mai buni prieteni ai mei, ne imbratisam, ne incurajam, ne certam, ne impacam si ne imbratisambig grin.Si nu as putea sa fiu cu vreunul dintre eibig grin

| loredana2012 a răspuns:

Bineinteles ca exista.Eu am mai multi prieteni baieti decat fete.Motivul e simplu:sunt satula de discutiile fetelor, numai despre sex, ca s-au certat cu "ursuletul", cu "bebe"...in fine, pitipoance...In schimb, ei sunt mai hotarati, stiu ce vor de la viata si sunt mai realisti

| Dan_Tm a răspuns:

Chiar crezi ca poate fi posibil ca vanatorul si vanatul sa fie cei mai buni prieteni? si ramas fara gloante sa fie si tot nu se poate lasa de la a mai. prinde ceva.

| Dan_Tm a răspuns:

@ cristacheceliute: Nu vorbeam despre noroc, vorbeam despre instinct happy de asta am spus vanat, nu pescuit.
Apropo, stii ce-si spune in gand un vanator atunci cand apare o caprioara? happy spune:
Aha! Te prind. A mea esti.
si stii ce spune unul care sta cu undita in mana thinking
Da` Doamne sa prind ceva. da` Doamne sa prind ceva.

Vorbind serios.Si eu am crezut ca se poate sa fiu doar prieten cu o tipa dar in final, tot la palpitatii am ajuns cu ea happy. O relatie platonica pe termen lung este imposibila intre un baiat si o fata daca sunt foarte deschisi. Vor ajunge sa se simta mult prea legati pentru a se mai dezlega si mai devreme sau mai tarziu, el nu va putea rezista sa nu o ia pe ea la alergat, ea nu o sa poata sa nu se impiedice pentru el si. voila, cum vor da din una, in alta

| JesterRO a răspuns:

Da, am o relatie de prietenie cu o fata de vreo 6 ani. Suntem foarte buni prieteni, ne ajutam, ne spunem ofurile, ii vizitez parintii, dar n-as putea fiu impreuna cu ealaughing

| *Lyttle.me* a răspuns:

Da, exista.
Insa, in cele mai multe cazuri se inteleg atat de bine incat ajung sa tina mai mult unul la celalt decat ca la un simplu prietenhee hee

| Яùxsi a răspuns:

Da, exista. Si e minunatbatting eyelashes

| VodkaCoca a răspuns:

Exista pana la un anumit punct, laughing parerea mea, pentru ca unul poate il considera ca un frate/sora pe pers respectiva dar unul dintre ei mereu va avea sentimente diversa fata de pers respectiva si de teama sa nu strice amicitzia tace.winking

| ๑•ิ.•ั๑copilashroz๑•ิ.•ั๑ a răspuns:

Normalwinking cel mai bun prieten al meu este baiatwinking si ne intelegem super bine big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
bineinteles.
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Se numeste amicitie.

| PurpleLadybug a răspuns:

Da, logic ca exista. de expemplu eu ma inteleg super cu un baiat si am ajuns sal consider fratele meuhappy. si daca e sa o iei p alta parte, e si mai convenabil sa ai pe cineva de sex opus cu care sa te intelegi binelaughing. take carehappy->