| Andreea555555555555 a întrebat:

E posibil ca inceperea vietii sexuale, sa deregleze ciclul menstrual? Cum ar fi sa-l intarzie? Deja ma sperii putin.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa deregleze ciclul menstrual? Cum ar fi sa-l intarzie?

Nu,infometarea,sarcina,raceala,cancerul,infectia,vreo boala, doar ele pot influenta, sexul nu poate, organismul tau nu il modifica sexul facut, cauza este din interior

| Violleta2022 a răspuns:

Ciclul se deregleaza de la sex, DOAR daca esti insarcinata!

| corbulalbrosu a răspuns:

In mod sigur si garantat... NU. Dereglarea ciclului menstrual se produce/are cauze complexe insa toate de natura... hormonala. Dar uneori cu totul inexplicabil, s-a constatat ca ciclul menstrual in care are loc/se produce dezvirginarea sa se prelungeasca cu cateva zile fata de lungimea existenta insa numai/doar in cazul ciclului de tipul regulat. Bineinteles ca afirmatiile si explicatiile oferite, sunt valabile in cazul in care sexul de dezvirginare a fost protejat asa cum este normal sa fie practicat de fiecare data. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Nu cred. Alta ar fi cauza intarzierii.

| Mariavasile a răspuns:

Nu te gândii la sarcina. Eu de când fac sex am avut momente în care mi-a întârziat și 3 saptămâni

| IulianaStieTot a răspuns:

Inceperea vietii sexuale neprotejate ti-l intarzie in general vreo 9 luni, in rest nu. Nu are legatura.