| Manuellllaa a întrebat:

Fetelor vi s-a intamplat ca dupa inceperea vietii sexuale sa se deregleze ciclul menstrual? Si ma refer sa-ti vina foarte putin fata de inainte.

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Da,se poate deregla si din cauza asta[se va regla inapoi cu timpul]

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ciclul menstrual se dereglează pe fond hormonal, stres, medicație, intervenție chirurgicală, etc.
Nu are treaba cu începerea vieții sexuale!
Pa, pa.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Dereglarile apar si de la stres, daca ciclul tau e neregulat de fel...

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Shh... stiu nu sunt fata big grin da e normal daca intarzie cateva zile. dupa inceperea vietii sexuale ciclul menstrual are si el ceva modificari. anormal este daca o sa iti intarzie ceva mai mult timp, in cazul asta ar trebui sa mergi la ginecolog. sper ca ti-am fost de ajutor. pa te pup

| Azµre a răspuns:

Da și nu depinde de organism, cel mai bine vizitează un medic.

| IepurasPerfect a răspuns:

Se deregleaza. stiu din surse sigure. mama e ginecolog. Vezi ca daca iti intarzie vreo 9 luni de zile, atunci e de rauwinking

| Raniiia a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruia happy