| I'mPerfect(a)! a întrebat:

E posibil ca dupa ce o faci prima data sau decat ai incercat asta cu persoana iubita, protejat, sa ti se deregleze ciclul menstrual gen: sa te tina mai putin, sa nu mai ai dureri atat de mari sau sa iti intarzie?!

Voi ati patit asa ceva?

Răspuns Câştigător
| Crisstina a răspuns:

Da, si eu am patit sa`mi intarzie dupa prima data. E normal sa se deregleze putin ciclul menstrual, deoarece s-a produs o schimbare majora in corpul tau. Dar chiar daca e prima data cand o faci, trebuie sa te protejezi! NU scade riscul de a ramane insarcinata daca esti (ai fost)virgina!

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Da. E ceva normal. Dupa prima relatie sexuala vor aparea anumite dereglari hormonale.

| Floreenofficial a răspuns:

Dureri vei avea cel mai probabil... dar nu conteaza daca fol sau nu prezervativu, oricum ti se va deregla ciclul.

| ToxxxxxyiLiycKxKxKx a răspuns:

Da e ceva normal in majoritatea cazurilorbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Daca ai o varsta cat de cat mica, insemnand sub 18 ani happy bineinteles ca menstruatia se va deregla putin, poate tine chiar pana la implinirea celor 18 ani, deoarece corpul tau nu este pregatit inca de aceasta etapahappy